Dostępny jest już nowy numer „Forum Dziennikarzy”, pierwszy w tym roku. Cieszące się coraz większym zainteresowaniem pismo dziennikarzy, tym razem oferuje teksty zarówno znanych dziennikarzy oraz tych debiutujących w ogólnopolskim wydaniu. Sto stron dobrej lektury, uatrakcyjnionej ciekawą grafiką edytorską, jak zwykle nie zawiedzie naszych czytelników.

Polecamy tekst rozpoczynający nowe „Forum” o walce Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o budynek w Warszawie przy Foksal 3. To historia ludzi działających z pasją od dziesięcioleci na rzecz polskich środowisk medialnych. To również historia walki z urzędniczymi zakusami przejęcia siedziby dziennikarzy. Zachęcam nie tylko do lektury ale do włączenia się w walkę o Wasz dom dziennikarzy.

„Głos narysowany z więzienia”, to relacja z wystawy więzionego przez Rosję od dwóch lat ukraińskiego dziennikarza, Romana Suszczenki, który za krat przy pomocy, tynku, ołówka, cebuli, buraka czy keczupu tworzy niezwykłe dzieła sztuki. Te obrazy to głos zniewolonego człowieka potrzebującego wsparcia wolnego świata. Wystawa otwarta została w budynku SDP przy ul Foksal.

Cykl materiałów poświęconych mediom w dwunastu krajach Trójmorza pokazuje stan wolności słowa i standardy pracy dziennikarzy w krajach będących niegdyś  w granicach wpływów ZSRR. Zaskakują podobne problemy mediów i dziennikarzy na terytorium objętym badaniami dzięki projektowi Fundacji Solidarności Dziennikarskiej.

Stefan Truszczyński zabierze nas na egzotyczną wyprawę po Ameryce Południowej w towarzystwie niezwykłego przewodnika, misjonarza księdza Józefa Maślanki.

Aleksandra Solarewicz wprowadzi w nostalgiczny nastrój lwowskiego dwudziestolecia międzywojennego, dążąc śladem swojego dziadka, przedwojennego dziennikarza.

W zupełnie inny świat zabierze nas Maria Giedz pokazując katolicki świat Meksyku, barwny lecz odmienny od tego, który znamy.

Forum Dziennikarzy zawiera jak zwykle cykl satyryczny Tomie Kawakamiego oraz satyryczny rysunek Cezarego Krysztopy.

A na zakończenie, o wolności słowa w Polsce, pisze w swoim felietonie Marcin Wolski.

Oprócz zapowiadanych tekstów, czytelnicy w najnowszym numerze znajdą również szereg innych ciekawych artykułów.

Polecam

Andrzej Klimczak

Redaktor Naczelny „Forum Dziennikarzy”

Numer 1 (129)/2019 do pobrania

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Prenumerata Forum Dziennikarzy

Dwumiesięcznik Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, „Forum Dziennikarzy” dostępny jest w prenumeracie. Zamówienia można przesyłać mailem: sdp@sdp.pl  lub pocztą klasyczną na adres:

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

Zarząd Główny

Ul Foksal 3/5

00-366 Warszawa

W zamówieniu należy ująć:

Imię i nazwisko zamawiającego

Adres zamawiającego

W przypadku firmy

Nazwę oraz imię i nazwisko osoby upoważnionej

Adres

NIP

Prosimy o zaznaczenie formy płatności:

  • Rachunek bankowy PKO BP SA 03 1020 1097 0000 7602 0118 6535
  • Przesyłka za pobraniem opłaty
  • Gotówka w kasie ZG SDP (pn-pt w godz 10.00-15.30)

Koszt jednego egzemplarza to 10 zł (raz na dwa miesiące) plus koszty wysyłki, które są uzależnione od ilości zamawianych egzemplarzy

Podstawą do realizacji zamówienia jest uiszczenie opłaty

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl