Przy natłoku zdarzeń na naszej scenie politycznej, stosunkowo z niewielkim odzewem spotkało się przejście TVN w ręce Amerykanów. Oczywiście zbyt mało mamy danych, aby przewidzieć co z tego wynika, ale z całą pewnością wiemy już co nie wyniknie. Stacja założona przez Waltera i Wejcherta nie stanie się tubą lewactwa, co mogłoby ją spotkać w przypadku przejęcia przez kapitał europejski. Nie stanie się też kolejnym krokiem w zawłaszczaniu naszej przestrzeni medialnej przez Niemców. Nie kupiła TVN-u jak żartobliwie prorokowałem ani Al Kaida, ani Russia Today, ani nikomu nie znana międzynarodowa spółka zarejestrowana na Cyprze. Okazało się też, że finansowo są to za wysokie progi na Agory nogi.

I to już są powody do umiarkowanego optymizmu. Powiększa go nadzieja, że wraz ze zmianą inwestora zmieni się kierownictwo, a przede wszystkim obowiązujące standardy. Nieprzypadkowo przed dopięciem umowy wylano Kamila Durczoka (kto wie czy nie był to jeden z warunków?). Tylko czekać aż inne Miszczaki powędrują w krzaki.

Pierwszym efektem może być wzrost obiektywizmu. W Ameryce nawet lewicowa CNN nie byłaby w stanie uprawiać tak nachalnej propagandy jak kolesie z Wiertniczej. Sądzę więc, że zanim jeszcze dojdzie do ruchów kadrowych zobaczymy cudowną serię nawróceń. W Monikę Olejnik wstąpi profesjonalny obiektywizm, w Morozowskiego niezależność, a w Miecugowa odwaga.

Pojawią sie komentatorzy, dotąd nie zapraszani do studia , a opozycyjnym politykom przestanie się przerywać w pół słowa. Wydarzenia na Ukrainie komentować będą rzeczywiści eksperci a nie sieroty po WSI

Jedynym zgrzytem dla widzów będzie podkreślanie na każdym że te standardy obowiązywały tu zawsze.

Czy to przesadny optymizm? Pożyjemy zobaczymy. Oczywiście może okazać się że nabywca specjalizujący się dotąd głównie w programach life stylowych, zrezygnuje w ogóle z polityki na rzecz kuchni domu i ogrodu, turystyki, tele plotek , programów przyrodniczych i reality showów.

Ale nie sadzę. Nie kupuje się konia czystej krwi arabskiej żeby orać nim przyzagrodową działkę.

Dlatego będzie wesoło.

Naturalnie nie wszystkim

„Gazeta Polska” nr 12

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl