Nie pojmuję powodów dla których Monika Olejnik z uporem godnym lepszej sprawy zaprasza ciągle do swego programu Janusza P. Osobnika na tle którego Korwin Mikke to gigant myśli, Jarubas - człowiek sukcesu a Magdalena Ogórek pieśń niedalekiej przyszłości. Pociąga ją jako mężczyzna? Wydaje mi się że ciekawszych doznań mógłby dostarczyć plastikowy organ, którym wymachiwał przed laty.

Naczelny Ruchacz bez Ruchu symbolizuje dziś wyłącznie – obciach, klęskę, chamstwo i resztkę hucpy.

Projekt który (zapewne na zlecenie Donalda Tuska) miał zrealizować, czyli zniszczyć SLD i stworzyć własną platformianą lewicę, przerósł go dawno – cała PO stała się lewicowa. Bez niego. W dodatku okazało się, że rezerwy „nowego lewactwa” są w Polsce skromniejsze niż przypuszczano, ani antyklerykalizm, ani homofilia, ani „wolne konopie” nie pociągnęły mas. Na dobitkę naciągnięta maska ludowego trybuna szybko spadła – a gdy jeszcze rzekomy kontestator władzy okazał się najwierniejszym stronnikiem panującego układu, nawet najbardziej otumanieni przejrzeli na oczy.

Mogą sobie rozmaici żurnaliści obiecywać,że jeszcze o „szambiarzu z Biłgoraja” usłyszymy. Może w rubryce kryminalnej, kiedy wreszcie dobiorą mus ie do skóry, może w brukowcach tropiących skandale towarzyskie. W polityce nie ma nic do roboty. Bo niby jako kto? Miller nie zatrudni go nawet jako parkingowego, Piechociński mimo, że przyjmuje wszystkich jeszcze nie zwariował, a byłym kolegom z Platformy wystarczy jeden Misiek Kamiński...

W najmarniejszym nawet cyrku nie wpuszcza się ponownie na estradę żonglera, który pogubił piłeczki, publicznie zrugał swe asystentki na dobitkę sfajdał się na arenie.

Oczywiście znając typa można mieć pewność, ze będzie próbował, np. ze skrajnej lewicy przeskoczy na skrajną prawicę. Założy skórzaną kurtkę, ogoli się na łyso, zostanie buddystą lub świadkiem Jehowy. Wszystko na nic. Tymiński zostawił po sobie więcej strachu, a Lepper współczucia.

W wypadku pana P. nie pozostaje nic innego jak opuścić klapę i spuścić wodą

Raz na zawsze. A Monice Olejnik podrzucić jakiegoś innego idola.

 

Gazeta Polska n.r. 10

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl