Spotkanie odbyło się w ramach forum polsko-rosyjskiego dialogu dziennikarskiego pod nazwą „Budowanie mostów – dialog dziennikarzy”. Coroczne spotkania dziennikarzy polskich i niezależnych dziennikarzy rosyjskich zainicjowane zostały przez panią Natalię Bryżko-Zapór, dyr. Instytutu Polskiego w St. Petersburgu, w 2015 roku. Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, podobnie jak Stowarzyszenie Dziennikarzy St. Petersburga, od początku zaangażowane jest w te działania. Spotkania odbywają się na przemian, w jednym roku w St. Petersburgu, w kolejnym w Warszawie. W 2016 roku „Budowanie mostów” odbywało się w Warszawie, w Domu Dziennikarza.

W tym roku w ramach projektu „Dziennikarze mówią o Polsce – dialog dziennikarzy polskich z dziennikarzami zagranicznymi” w „Budowaniu mostów” udział wzięli: Maria Przełomiec z TVP Info, Arleta Bojke z TVP Polonia, Bronisław Wildstein – pisarz i publicysta, Zbigniew Rokita – sekretarz redakcji dwumiesięcznika Nowa Europa Wschodnia, Błażej Torański, dziennikarz portalu sdp.pl.

W konferencji „Budowanie mostów” uczestniczyło ponadto pięciu innych dziennikarzy polskich, którzy przyjechali do St. Petersburga na zaproszenie Instytutu Polskiego. 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl