Agnieszka Rutkowska z TVP Łódź zdobyła tytuł Dziennikarza Roku 2013 w konkursie łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jury doceniło jej reportaż o niepełnosprawnym artyście pod tytułem „Ręce to dla mnie skarb” za –jak napisano w uzasadnieniu - wrażliwość, ukazanie siły ducha, optymistyczne przesłanie i znakomitą kompozycję. Laureatce oprócz pamiątkowego dyplomu wręczono nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.

Agnieszka Rutkowska jest związana TVP Łódź od 7 lat. Pracuje w Redakcji Informacji.

Katarzyna Pawlina, także reprezentująca TVP Łódź wraz z Marcinem Kieruzalem z Kroniki Miasta Łodzi zdobyli ex aequo drugie miejsce i nagrody po tysiąc złotych. Trzecią nagrodę i 500 złotych otrzymał Bogdan Sobieszek z Kalejdoskopu.

W konkursie łódzkiego SDP wyróżniono także Agnieszkę Jasińską z Dziennika Łódzkiego, Piotra Groblińskiego z Kalejdoskopu, Wiolettę Gnacikowską z Gazety Wyborczej oraz Katarzynę Majewską i Pawła Śpiechowicza z TVP Łódź.

Nagrodę dla Najlepszego Korespondenta Regionalnego, Dziennikarza Lokalnych Mediów imienia Krzysztofa Michalskiego, pod honorowym patronatem prezydenta Kutna, zdobyła Justyna Małycha z Nowego Życia Pabianic.za tekst „Oskar - chłopiec, który zadzwonił po pomoc”. Nagroda przyznano za „rzetelne podejście do tematyki, staranność dokumentacyjną i wrażliwość społeczną.” Nagrodę – tablet wartości 2000 zł – ufundował prezydent Kutna, miasta z którego pochodził patron nagrody zmarły dwa lata temu Krzysztof Michalski, wieloletni korespondent Polskiego Radia Łódź.

Justyna Małycha jest niespełna 27-letnią autorką, z „Nowym Życiem Pabianic” związaną od 2,5 roku. Jest studentką II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Drugą nagrodę w konkursie im. K. Michalskiego zdobyła Anna Wiktorowicz z piotrkowskiego Tygodnika Trybunalskiego.

ZN, HB

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl