W czwartek 25 kwietnia prorosyjscy separatyści uwolnili dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Był bity, oskarżany o szpiegostwo.  W piwnicy gdzie siedział przewinęło się kilkanaście ofiar terrorystów, ich los jest nieznany.

---------------------------------------------

Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy przyznali, że przetrzymują amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego, który pracuje dla telewizji informacyjnej Vice News. Uprowadzono go we wtorek, gdy przygotowywał materiały o zamaskowanych mężczyznach okupujących budynki w Słowiańsku. 

Samozwańczy mer miasta Wiaczesław Ponomariow poinformował, że Ostrovsky znajduje się w opanowanym przez separatystów budynku delegatury Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Słowiańsku i czuje się dobrze.

Rzeczniczka separatystów Stella Choroszewa powiedziała, że dziennikarz jest podejrzewany o wrogą działalność. Dodała, że w jego sprawie prowadzone jest śledztwo. 

Źródło: PAP, WP.pl

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl