Informujemy, że w ramach zbiórki prowadzonej przez SDP od lutego br., do tej pory udało nam się zebrać ponad 23 tys. złotych. Na Ukrainę przekazaliśmy połowę środków, pozostałe pieniądze zostaną przekazane w najbliższym czasie. 

Według zestawienia otrzymanego od naszych partnerów z Ukrainy w dniu 14 kwietnia, wydatkowano 2.333 USD, głównie na zakup sprzętu dziennikarskiego (kamery, aparaty fotograficzne i części do aparatów, modemy i inne) dla 4 dziennikarzy oraz zespołu telewizji SpilnoTV. Zakupiony sprzęt w każdym przypadku wart był znacznie mniej niż utracone lub zniszczone wyposażenie dziennikarzy.

Jednocześnie ionformujemy, że decyzją Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zbióka została przedłużona do dnia 30 czerwca br.

W minionym tygodniu SDP rozesłało też do ponad 30 wydawców i nadawców w Polsce apel o wsparcie ukraińskich mediów poprzez włączenie się w zbiórkę SDP.

Wszystkim, którzy przekazali pieniądze na rzecz ukraińskich dziennikarzy bardzo serdecznie dziękujemy. Poniżej publikujemy treść podziekowania, jakie dostaliśmy od dziennikarzy Spilno TV.

Zespół Spilnobaczennia - Spilno.tv przekazuje wam słowa podziękowania za wsparcie dla nas i innych przedstawicieli ukraińskich mediów. Otrzymaliśmy w ramach współpracy pomiędzy SDP i NSJU dwa zestawy do streamingu. To jest ważne dla nas wydarzenie gdyż w czasie Majdanu straciliśmy pewną liczbę sprzętu. Tak że kontynuujemy nasze działania, zmieniamy się i w tym też uczestniczy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.  Дякуємо! (...) Jesteście z nami i o tej pomocy nie zapomnimy

 ad

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl