Rozumiecie, czy nie rozumiecie?! -  pod takim tytułem, Teresa Bochwic oraz inni przedstawiciele mediów, skierowali apel do parlamentarzystów i ludzi dobrej woli

Jadwiga Chmielowska, osoba znana i bardzo zasłużona nie tylko dla podziemia solidarnościowego ale również dla Polski i Litwy, na siedem miesięcy przed emeryturą została zwolniona z pracy i pozbawiona środków do życia. Jest ciężko chora (po trzech zawałach) i od trzech tygodni boryka się z zapaleniem płuc! Do dziś pracy nie odzyskała, nie ma pieniędzy na leki, na czynsz, ani na chleb! - pisze Członek Zarządu Głównego SDP.

Nigdy nie prosiła o pomoc. Nie prosiła o nic. Z racji swojej działalności należy się Jej nie tylko opieka lekarska, ale również godne życie. **Prawdopodobnie w odpowiedzi na interwencje prywatne i apel zamieszczony na portalu wpolityce.pl śląscy działacze PiS wydali oświadczenie w tej sprawie i na tym się skończyło.** Nadal nękana jest procesami sądowymi. Nadal jest wykańczana psychicznie! Warto zrozumieć jak to boli, gdy całe życie poświęciło się dla ludzi i walki o wolność i wolność człowieka, a gdy przychodzi chwila potrzeby, ludzie odpowiadają milczeniem, albo krzywdą. To może spotkać każdego z Was.

Apelujemy więc do sumień i ludzkiej przyzwoitości. Apelujemy w imię sensu prowadzenia wielowiekowej walki o polskie i ludzkie sprawy!
Panie i panowie parlamentarzyści oraz kandydaci na europosłów, pokażcie, jak takie sprawy się załatwia praktycznie. Ale prosimy i apelujemy o delikatność – nie flesze i światło, bo Jadwiga Chmielowska jest ciężko chora. Udowodnijcie, że warto na Was głosować i Was popierać.
31.03.2014

Podpisy poparcia:
Ryszard Surmacz
Dr Teresa Bochwic
Prof. Zygmunt Woźniczka
Prof. Franciszek Antoni Marek
Red. Marek Deptuła
Red Piotr Zarębski
Red. Mateusz Dzieduszycki
Dr Jerzy Targalski
Red. Krzysztof Czabański
Teresa Tokarska
Red. Cezary Gmyz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl