Jest już nowy numer „Forum Dziennikarzy”. I są co najmniej dwa powody, dla których nie można go nie mieć. Pierwszy – to nagrodzone w konkursie SDP teksty, które tu publikujemy, drugi - to dołączona do naszego kwartalnika płyta DVD. Zapraszamy do obejrzenia filmów „Tumult nad Łodzią” Leszka Ciechońskiego (Nagroda Wolności Słowa) oraz „Mięso na receptę” Edyty Krześniak ( Nagroda Watergate). Tak dla zaostrzenia apetytu na pełny zestaw nagrodzonych w konkursie SDP utworów. Publikacja – już wkrótce!

A będzie co czytać i oglądać. Członkowie jury na każdym kroku powtarzają, że w tym roku mieli ogromny problem z wyborem najlepszych prac, stąd zresztą mnogość werdyktów ex-equo. Zwraca uwagę różnorodność tematyki, odwaga w pokazywaniu spraw kontrowersyjnych i znakomity warsztat autorów. Coś więcej niż tylko solidne rzemiosło.

Ileż to tekstów napisano o tym, że dziś każdy jest dziennikarzem (i fotoreporterem). Ile wysiłku wkłada się w przekonywanie, że sama definicja tego zawodu – jako twórczego, staje się w epoce nowych mediów anachroniczna. Być może jeśli chodzi o naskórkowy ogląd świata jesteśmy w innym miejscu historii dziennikarstwa, bo tu dominuje system wczesnego ostrzegania i wykrywania czyli Twitter. Ale właśnie dlatego rośnie głód pogłębionej analizy, celnie dobranego punktu widzenia, żmudnego śledztwa, pięknej opowieści. Owoców rzetelnej pracy wspartej błyskiem talentu.

Więcej o Forum Dziennikarzy tu...

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl