Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zwraca się do Kolegów z Rosyjskiej Unii Dziennikarzy i wszystkich rosyjskich dziennikarzy z apelem o rzetelne i uczciwe relacjonowanie sytuacji na Ukrainie.
Na mediach rosyjskich ciąży dziś wielka odpowiedzialność. To one bowiem przekazują społeczeństwu rosyjskiemu wiedzę i informacje o konflikcie na Ukrainie. W ten sposób mają największy wpływ na stanowisko rosyjskiej opinii publicznej. Mogą służyć prawdzie, a mogą też służyć jako propagandowe narzędzie zniewolenia i podżegania do wojny. Niestety obserwując przekaz medialny płynący z Rosji obawiamy się, że część mediów przestała pełnić swoje podstawowe zadania stając się wyłącznie narzędziem rządowej propagandy.
Wyrażamy wielki żal i rozczarowanie z powodu pracy wielu rosyjskich mediów, zwłaszcza największych stacji TV podczas wydarzeń związanych z tzw. „Euromajdanem”. Oczekujemy od Rosyjskiej Unii Dziennikarzy zajęcia stanowiska wobec praktyki jawnie kłamliwego i nierzetelnego relacjonowania wydarzeń na Ukrainie.
 Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim rosyjskim dziennikarzom zawodowym i obywatelskim, którzy często z narażeniem własnego bezpieczeństwa, w bardzo trudnej dla siebie sytuacji przekazywali opis sytuacji na Ukrainie rzetelnie i uczciwie.

Zarząd Główny

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl