Z Ukrainy dochodzą do nas wieści o tragicznych wydarzeniach na Majdanie. Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zainicjował zbiórkę publiczną na rzecz pomocy dziennikarzom poszkodowanym podczas protestów na Ukrainie.

Olsztyński Oddział Stowarzyszenia przyłącza się do apelu Zarządu Głównego SDP w Warszawie, a jako organizator obchodów Dnia Patrona Oddziału – Seweryna Pieniężnego jr. (24 lutego), zrezygnował z zakupu wiązanek (które członkowie tradycyjnie składają w miejscach upamiętniających tego wielkiego Polaka i patriotę) oraz kwiatów dla tegorocznych Laureatów Konkursu SDP im. S. Pieniężnego, a uzyskane w ten sposób pieniądze, przeznacza w darze ukraińskim dziennikarzom.

Zamiast składanych wiązanek kwiatów i wieńców pod pomnikami upamiętniającymi Seweryna Pieniężnego (obok Olsztyńskich Zakładów Graficznych, na cmentarzu komunalnym i Głazem na podzamczu), zapalimy tego dnia symboliczne znicze.

Ponadto podczas Gali Konkursu w Hotelu Dyplomat zostanie przeprowadzona zbiórka na powyższy cel. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane partnerowi ukraińskiemu naszego Stowarzyszenia – Niezależnemu Związkowi Zawodowemu Mediów Ukrainy (członek m. in. Europejskiej Federacji Dziennikarzy), który od początku wydarzeń wokół tzw. „Euromajdanu” prowadzi rejestr poszkodowanych.

Zapraszamy do włączenia się w ten dar serca! Nie zostawiajmy naszych Koleżanek i Kolegów samych. Pokażmy, że potrafimy być solidarni i że nie dajemy zgody na przemoc w dużym europejskim kraju!

W imieniu członków SDP Oddziału w Olsztynie

Ireneusz St. Bruski

prezes Oddziału

 

Olsztyn, 19 lutego 2014 r.

 

Pieniądze można także wpłacać na specjalnie otwarte w tym celu konto: Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, 00-366 Warszawa, ul. Foksal 3/5, PKO BP 30 1020 1097 0000 7202 0257 4606, z dopiskiem: „Olsztyn – dziennikarzom ukraińskim”

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl