Z inicjatywy krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Klubie Pod Gruszką spotkają się ludzie, którzy w różny sposób działali w czasach PRL przeciwko systemowi komunistycznemu i jego władzom: wydawali podziemne pisma, kolportowali bibułę, „organizowali” papier i farbę drukarską itd. Konspirowali, bo nie mogli z założonymi rękami przyglądać się temu, co wydarzyło się 13 grudnia i później w Polsce. Po roku 1989 nie wypinali jednak piersi po ordery, nie zostali szefami gazet, posłami, nie weszli do władz III RP.

Jak oceniają tamte czasy ci, którzy z narażeniem zdrowia i życia, z dala od wielkich podziemnych ośrodków, mimo wszystko knuli i spiskowali? O co walczyli? Jaka myśleli? Czy mieli jakąś nadzieję na zmiany w kraju? Jak z perspektywy lat patrzą na tamte lata? Czy tak wyobrażali sobie przyszłość Polski? Jaka jest ich ocena obecnej sytuacji w III RP? Może znowu czas na konspirę?

Będzie okazja spotkać się i porozmawiać. Będą: Jan Franczyk, Wojciech Marchewczyk, Dorota Stec-Fus, Władysław Tyrański, Tadeusz Pikulicki, Roman Graczyk, Piotr Dylik, Bogusław Zmudziński, Andrzej Stawiarski i inni. Zapraszamy też tych, którzy nie mieli jeszcze nigdy okazji publicznie rozmawiać na temat konspirowania PRL. Będą również przedstawiciele IPN.

Dyskusje poprowadzi Zygmunt Moszkowicz.

22 stycznia (środa) 2014 r., godz. 18, Kraków, w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”

Zapraszamy na spotkanie

Zarząd Oddziału SDP w Krakowie

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl