Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 10 stycznia 2014 roku o godz. 18.00 w Krakowie, w Śródmiejskim Ośrodku Kultury przy Małym Rynku ul. Mikołajska 2

Od blisko 7 lat fotografują salony Miasta i jego ulice, szaleństwa i pogrzeby, biednych i bogatych, polityków i zwykłych mieszkańców, sztukę wielka i małą.
Wybieraliśmy spośród 3 tys. fotografii, dotychczas prezentowanych w Krakowskiej Witrynie Fotograficznej. Trudno było się zdecydować, jakie zdjęcia pokazać na wystawie. Wydarzenia sportowe? Kulturę? Wizyty znanych gości? Imprezy oficjalne i kameralne, których w Mieście jest multum? A może ulice Miasta?
Zdecydowaliśmy się pokazać… Szalony Kraków. Roztańczony, zwariowany, pełen wigoru i radości życia. Okazało się, że jest to bardzo trudny wybór. Bo nasze miasto jest naprawdę szalone. I na salonach i na ulicach. No ale jak może być inaczej skoro prezydent tego Miasta raz do roku zmienia się… w stokrotkę? Kardynał uprzejmie kłania się pieskowi a Przewodniczący przegryza wstęgę podczas otwarcia ! A to tylko początek!
40 fotografii, 19 autorów i naprawdę szalony Kraków. Szalony pięknie, ale i nostalgicznie. Roztańczony i wpatrzony w romantyczny wschód słońca.
Kraków to naprawdę szalone miasto! Kochamy je za to.
Marek Lasyk

Autorzy fotografii:

Jacek Bednarczyk, Maciej Drewniak, Andrzej Janikowski, Krzysztof Karolczyk, Marcin Kądziołka, Grzegorz Kozakiewicz, Tytus Kondracki, Marek Lasyk, Michał Łepecki, Jakub Ociepa, Michał Okła, Paweł Piotrowski, Mateusz Skwarczek, Jacek Taran, Piotr Tumidajski, Kamila Zarembska, Beata Zawrzel, Danuta Węgiel, Adam Wojnar.

Krakowska Witryna Fotograficzna działa pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl