Krystyna Mokrosińska, honorowa prezes SDP, otrzymała Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Stało się to w 75. rocznicę pierwszej próbnej emisji programu telewizyjnego.
Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia również Jacka Snopkiewicza i Włodzimierza Szaranowicza.
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymali: Andrzej Fidyk, Jacek Hohensee, Krystyna Loska, Jerzy Modlinger, Stanisław Pieniak, Andrzej Titkow, Grażyna Torbicka, Wacław Tylawski i Edyta Wojtczak-Szymańska.
Ponadto Złote i Srebrne Krzyże Zasługi oraz Medale Złote i Srebrne za długoletnią służbę otrzymało 16 osób z TVP.
Krystyna Mokrosińska, dziennikarka i filmowiec. Absolwentka Filologii Polskiej oraz Dziennikarstwa UW, a także podyplomowego studium realizacji telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Od 1969 roku pracuje w TVP. Po 13 grudnia 1981 r. otrzymała zakaz wykonywania zawodu. W 1989 wróciła do TVP. Prowadziła „Studio Solidarność” i kierowała studiem debiutów telewizyjnych im. A. Munka. W 1990 r. z-ca dyr., a później po. dyr. TVP2. W latach 1991 - 2000 r. szefowa Działu Form Dokumentalnych 2 Programu TVP S.A. Od 2001 r. redaktor prowadzący w Redakcji Filmu Dokumentalnego i Reportażu. Za cykle filmowe „Małe Ojczyzny” i „Moje miejsce” dostała nominację do „Oskara samorządowego”, film dokumentalny „W duchu i prawdzie” został wyróżniony na festiwalu w Niepokalanowie (podziękowanie od Jana Pawła II), a film „Podsłuchane życie” został nagrodzony „Melchiorem 2009”. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w latach 2002 – 2011. Od 2011 r. honorowy prezes SDP. 13 listopada 2012 odznaczona Krzyżem Wolności i Solidarności. Na I Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu (11-13 kwietnia 2013) otrzymała nagrodę przyznaną przez prezesa TVP Juliusza Brauna za „wybitne osiągnięcia w reportażu i dokumencie telewizyjnym”.
Przeczytaj depeszę PAP na ten temat