Piotr Legutko, dziennikarz Gościa Niedzielnego został laureatem Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego ustanowionej przez Senat Uniwersytetu Ekonomicznego (dawnej Akademii Ekonomicznej) w Krakowie i przyznawanej dziennikarzom za najlepszy utwór o tematyce ekonomicznej.

Nagrodzony artykuł - "Na własny rachunek" publikowany w GN nr 24/2013 przedstawiał młodych ludzi rozpoczynających własny biznes. Pokazywał mechanizmy pozyskiwania inwestorów i ambitne plany rozwijania firmy, mimo wszelkich trudności, właśnie w Polsce a nie za granicą.

Do konkursu zgłoszono 30 prac - publikowanych od 1 maja 2012 do 30 sierpnia 2013 - a jury oceniało materiały dziennikarskie 15 dziennikarzy. Pracami jury kierował prof. Jerzy Mikułowski Pomorski. Główna nagroda wręczona zostanie podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, 7 października.

Po raz pierwszy przyznano także Nagrodę Studencki Laur im. E. Kwiatkowskiego za najlepszy autorski utwór napisany na temat: "Recepta na bieżące wyzwania polskiej gospodarki". Wyróżniony został Maciej Kaznocha, student Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie za tekst "Najlepsze pomysły przychodzą po czasie".

Zdobywca głównej nagrody otrzymuje 15 tys. złotych i statuetkę z podobizną patrona konkursu a nagroda studencka to 5 tys. zł i sprzęt komputerowy. Fundatorem nagród finansowych jest Deutsche Bank PBC S.A.

AS

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl