W czwartek 20 czerwca rozpocznie się czwarta edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy „Media World Cup". Żurnaliści z całego świata będą się ścigać na rowerach.

   W tym roku w „Media World Cup” Lubelskie 2019 udział zapowiedzieli przedstawiciele redakcji z Belgii, Czech, Niemiec, Gruzji, Grecji, Izraela, Włoch, Japonii, Holandii, Norwegii, Hiszpanii, Turcji, Ukrainy, Korei Południowej, Tajwanu, USA, Kanady i Chin. Na starcie nie zabraknie również przedstawicieli polskich mediów. W zawodach wystartują reprezentanci m.in.: Telewizji Polskiej, NC+, grupy Polska Press, Polskiego Radia, Radia ESKA, Radia ZET oraz lokalnych i regionalnych mediów z województwa lubelskiego.

   Piotr Kinicki, dyrektor biura prasowego „Media World Cup” Lubelskie 2019 przekonuje, że będzie to impreza na najwyższym światowym poziomie. - Jej głównym założeniem jest promocja Lubelszczyzny jako idealnego miejsce na aktywne wakacje dla turystów z całego świata – mówi.

   Główna rywalizacja kolarska dziennikarzy będzie się odbywała w Kazimierzu Dolnym. Dwa wyścigi - szosowy i górski - odbędą się na trasach wokół malowniczo położonego miasteczka nad Wisłą. Start i meta ulokowane zostaną tuż przy kazimierskim Rynku.

   W zawodach wystartują zarówno panie jak i panowie. Najliczniejszą, siedmioosobową reprezentację narodową, stanowić będą w tym roku dziennikarze z Chin, którzy po raz trzeci wystąpią w imprezie.

   W dotychczasowych trzech edycjach „Media World Cup”, wystartowało ponad 170 zawodników z 20 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii, Holandii, USA i Polski.

   Poza rywalizacją sportową, goście zwiedzą Stare Miasto w Lublinie, Kazimierz Dolny, okolice Janowca oraz najbardziej atrakcyjne trasy rowerowe. W trakcie pobytu uczestnicy będą mogli poznać najważniejsze wydarzenia z historii Lubelszczyzny, regionalną kuchnię i polskie obyczaje. Wizyta zagranicznych dziennikarzy potrwa do niedzieli, 23 czerwca.

Tomasz Nieśpiał

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl