Polskie Radio Rzeszów ogłosiło Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego „Na szlaku”. Skierowany jest on do uczniów trzecich klas gimnazjów, ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy konkursu tłumaczą, że chcą w ten sposób upamiętnić zmarłego w ubiegłym roku dziennikarza i zainteresować młodzież kulturą, ekologią, ciekawymi ludźmi oraz ciekawymi miejscami na terenie województwa podkarpackiego.

Rafał Potocki urodził się w Sanoku w 1971 roku, a zmarł w sierpniu 2018 roku. Z Radiem Rzeszów związany był przez ponad 20 lat. W rzeszowskiej rozgłośni był m.in. reporterem, reportażystą, szefem letniej audycji Radio Biwak, prowadził takie programy jak „Ulica Kulturalna” oraz „Oko na Eko”, do których właśnie nawiązuje Ogólnopolski Konkursu dla Młodych Dziennikarzy im. Rafała Potockiego „Na szlaku”.

„Szczególnie zależy nam na pokazaniu - przez pryzmat ludzi i ich działalności - piękna miejsc ukochanych przez Rafała. Są to wspomniane Bieszczady, Roztocze, Puszcza Sandomierska oraz Rzeszów, gdzie mieszkał” – czytamy na stronie organizatora.

„Rafał był niestrudzonym wędrowcem, na Podkarpaciu najczęściej odwiedzał Bieszczady, ale także Roztocze i tereny dawnej Puszczy Sandomierskiej. W „teren” często zabierał młodych dziennikarzy, aby na miejscu pokazać im jak naprawdę wygląda ta praca, że klimat tworzą ludzie i to oni są najważniejsi” – dodają organizatorzy. I zachęcają do przesyłania na konkurs dźwiękowych materiałów reporterskich - nagranych i zmontowanych – nieprzekraczających 10 minut.

Prace będą oceniane przez jury złożone z dziennikarzy oraz osób z całego regionu, z którymi Rafał Potocki spotykał się podczas realizacji swoich programów.

Materiały należy przesyłać do 17 czerwca do godz. 15. Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Radia Rzeszów. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi 29 czerwca podczas wydarzenia „Spotkajmy się w pół drogi - Koncert Pamięci Rafała Potockiego” w Rzeszowie.

Tomasz Nieśpiał

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl