Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oświadczył, że choć jego resort „nie podziela krytycznych uwag w dyskusji po uchwaleniu art. 212 Kodeksu karnego, ale wycofuje się ze zmiany” .

Przeciwko zmianom w art. 212, które nastąpiły przy okazji nowelizacji kodeksu karnego, m.in. stanowczo zaprotestował Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.  

- W geście szacunku dla tej dyskusji, która się przetoczyła, i rozumiejąc pewne emocje, które są w tej sprawie, podjąłem decyzję o wycofaniu, żeby jakichkolwiek zmian tam nie wprowadzać, i chciałbym, by doszło do takiego spotkania, naszej rozmowy, bo sprawa wymaga głębszej dyskusji, nie jest zero-jedynkowa – mówił Zbigniew Ziobro podczas środowej konferencji prasowej.

Minister sprawiedliwości zaznaczył, że musi widzieć interesy dziennikarzy, ale też interesy ludzi, którzy czują się czasami pomówieni, bezpodstawnie oskarżeni o zachowania, których się nie dopuścili. 

- To nie chodzi o polityków, ale o zwykłych Kowalskich. Pamiętajmy, że czyny w postaci pomówienia zdarzają się też między ludźmi, którzy nie są politykami czy dziennikarzami. To nie jest tylko nasz świat - stwierdził Ziobro. Dodał, że każdy „ma prawo do ochrony dobrego imienia”. 

- Spotkajmy się. Obiecuję, że zaproszę państwa bardzo szybko po wyborach na takie spotkanie i wtedy byśmy podyskutowali, jak ten przepis wyglądałby w przyszłości czy jak go zmienić - powiedział minister sprawiedliwości.

jka, źródła: Polskieradio24.pl/PAP 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl