Instytut Pamięci Narodowej ogłosił VII edycję ogólnopolskiego konkursu „Audycja Historyczna Roku”, którego celem jest wyróżnianie i promowanie dokumentalnej twórczości radiowej i filmowej, prezentującej najnowszą historię Polski.

Dokumentalne audycje radiowe i filmy będą oceniane w następujących kategoriach:

Wydarzenie – audycje i filmy poświęcone określonemu wydarzeniu lub procesowi historycznemu. W tej kategorii zostanie przyznana Grand Prix Prezesa IPN.

Losy – audycje i filmy poświęcone indywidualnym losom bohaterów, uczestników i świadków zdarzeń i procesów historycznych – Nagroda im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Historia regionalna – audycje i filmy poświęcone historii lokalnej, obejmującej zasięg działania poszczególnych oddziałów Instytutu – Nagroda Dyrektora Oddziału IPN w Białymstoku.

Zgłoszenia należy przesyłać do 15 czerwca br. na adres: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, ul. Warsztatowa 1A, 15–637 Białystok z dopiskiem „Konkurs Audycja Historyczna Roku”.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu są dostępne na stronie ipn.gov.pl w zakładce „Konkursy i nagrody” (https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/konkurs-audycja-history).

Do Konkursu można zgłaszać audycje i filmy, które powstały lub były emitowane w rozgłośniach radiowych lub w telewizji nie później niż dwa lata przed 1 stycznia roku kalendarzowego danej edycji Konkursu. Ogłoszenie nominacji (po pięć w każdej z trzech kategorii) nastąpi do 25 października br. na stronie http://www.ipn.gov.pl, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Białymstoku, 26 listopada podczas uroczystej gali, w dniu urodzin śp. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

opr. jka, źródło: IPN

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl