Uwierz, że niezależnie od wieku możesz być piękna, przyciągać uwagę innych i być kimś -  tak przekonywała Anna Popek na spotkaniu w Domu Dziennikarza. Była to kolejne interesujące wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu imprez Maj na Foksal przygotowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

W czwartkowy wieczór na Foksal 3/5 przyszły  tłumy, chcąc z bliska zobaczyć gwiazdę telewizyjną,  posłuchać jej opowieści i kupić słynną już książkę  „Piękna 50-tka”.  Panie, bo one przeważały na sali,  zanim jeszcze zaczęło się spotkanie,  dzieliły się spostrzeżeniami: - Już dawno mam o wiele więcej lat, ale jestem ciekawa, jakie porady nam zaproponuje. Inne dodawały: - A ja jeszcze sporo poczekam do 50., ale już teraz chcę wiedzieć, jak zadbać o siebie.

I nie zawiodły się, bo odległa, znana tylko z ekranu dziennikarka telewizyjna, dzieliła się szczerze swymi własnymi doświadczeniami. Podczas spotkania w Domu Dziennikarza anegdota goniła anegdotę , wszyscy na sali zaśmiewali się z zabawnych wspomnień.  Okazało się np., że jako dziewczynka była pulpetem, a kiedy chciała się odchudzać, to cała jej rodzina pochodząca z Kresów, wszystkie ciocie i kuzynki wołały: - My jesteśmy grubokościste i nic się nie da z tym zrobić!

– Już wtedy pokazałam swój charakter i upór – opowiadała z uśmiechem Anna Popek. – I przez 10 dni nic nie jadłam. Skończyło  się to fatalnie , bo po wypiciu szklanki mleka dostałam skrętu kiszek i ledwo przeżyłam. I to mnie nauczyło, że nie można z niczym przesadzać: ani z dietami ani z wysiłkiem fizycznym.  

A  co jest najważniejsze? Zaaprobowanie siebie. I swego wieku. Przekonał ją o tym kolega z redakcji PAP. Kiedy po wielu dniach i godzinach siedzenia przy biurku, narzekała na swój wygląd i zmęczenie, powiedział: - Aniu, zaakceptuj to, w jakim jesteś wieku, nie jesteś ani stara, ani młoda, a przecież  nie możesz być wieczną, podstarzałą podfruwajką.  I idź na siłownię!

Kiedy Anna Popek skończyła 50 lat poczuła się wolna od potrzeby bycia zawsze grzeczną i miłą dziewczynką. To wtedy postanowiła napisać książkę, łączącą porady z bardzo osobistymi wspomnieniami.  Podpowiada  w niej jak zadbać o zdrowie, jak wypoczywać  i jak się ubierać, jak podkreślać swoje najlepsze cechy i jak  być pełną radości życia.

Hanna Budzisz

 

Zobacz co jeszcze wydarzy się w Maju na Foksal

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl