Która piosenka zwyciężyła w tegorocznym plebiscycie Programu 3 Polskiego Radia - 12. Polskim Topie Wszech Czasów dowiemy się w czwartek, 2 maja w trakcie specjalnej, trwającej aż 12 godzin audycji, podsumowującej wyniki głosowania słuchaczy.

Plebiscyt na ulubioną piosenkę corocznie cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy radiowej Trójki. W tym roku swoje ulubione utwory można było wybierać od 15 marca do 26 kwietnia za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Każdy z uczestników zabawy mógł głosować na 50 wybranych tytułów – z kilkuset (dokładnie 852) propozycji – począwszy od „Specjalnego rodzaju kontrastu” grupy 1984 po „Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza i Marka Grechuty.

Wyniki tegorocznej edycji Polskiego Topu Wszechczasów zostaną ogłoszone w czwartek, 2 maja na antenie Trójki w godz. 9.00-21.00. Kolejne miejsca w notowaniu ogłaszać będą: Piotr Metz (9.05-12.00), Marek Niedźwiecki (12.05-15.00), Piotr Baron (15.05-18.00) i Piotr Stelmach (18.05-21.00).

Od 1994 roku na antenie Trójki, na przełomie roku, ogłaszana jest lista piosenek, które cieszą się wśród jej słuchaczy największą popularnością, czyli Top Wszech Czasów. Natomiast w 2008 roku Program 3 po raz pierwszy zorganizował polski plebiscyt. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszy się „Autobiografia” Perfectu, na drugim miejscu plasuje się „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena, a trzecią najpopularniejszą piosenką jest „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni.

W ubiegłym roku zwyciężyła piosenka „Nie pytaj o Polskę” Obywatela G.C., a kolejne miejsca na podium zajęły: „Autobiografia” Perfectu i „Wieża radości, wieża samotności” Sztywnego Pala Azji.

opr. jka, źródło: Polskie Radio

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl