„Martwy sezon” według scenariusza i w reżyserii Dagmary Drzazgi, wyprodukowany przez TVP3 Katowice, został laureatem konkursu Prix CIRCOM Europejskiego Stowarzyszenia Telewizji Regionalnych CIRCOM.

Film dokumentalny „Martwy sezon” uhonorowano w kategorii „Muzyka i Sztuka” (Music and Arts). Opowiada on o Rafale Wojaczku, jednym z najważniejszych polskich poetów powojennych. W 1969 roku ukazał się debiutancki tomik Wojaczka pt. „Sezon”, który utorował poecie drogę do grona najwybitniejszych twórców poezji w Polsce. Dokument Drzazgi mierzy się z legendą „poety przeklętego”, którego życie i wiersze nie przestają inspirować, a który zmarł śmiercią samobójczą w wieku 26 lat.
Do konkursu Prix CIRCOM 2019 zgłoszonych było 220 programów, wyprodukowanych przez regionalne stacje telewizyjne – członków CIRCOM z całej Europy. O przyznaniu nagrody zdecydowało Jury, złożone z dziennikarzy z 14 krajów.

Dagmara Drzazga jest już podwójną laureatką konkursu Prix CIRCOM. W 2003 roku otrzymała Grand Prix za film „Bobrek Dance”.

opr. jka, źródło: TVP

Dagmara Drzazga, fot. Donat Brykczyński

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl