Redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” Jerzy Sułowski został też szefem „Dziennika Polskiego”.

Sułowski będzie odpowiedzialny za rozwój tytułów wydawanych przez Polska Press w Krakowie – „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” oraz serwisów internetowych gazetakrakowska.pl i dziennikpolski24.pl. Spółka zapewnia, że wszystkie tytuły zachowają swój odrębny charakter.

Szefem newsroomu i zastępcą redaktora naczelnego został Piotr Rąpalski, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” oraz szefa Działu Miejskiego i Foto.

Dotychczasowy redaktor naczelny „Dziennika Polskiego”, Marek Kęskrawiec, będzie teraz publicystą obu karakowskich tytułów wydawnych przez Polska Press oraz prowadzącym programy wideo. Obejmie również funkcję szefa Magazynu, który zawiera wybór najlepszych tekstów z wszystkich redakcji i jest przygotowywany na potrzeby serwisów internetowych i dzienników całej grupy. 

Jerzy Sułowski karierę dziennikarską rozpoczynał w 1985 roku w „Echu Krakowa”. W latach 1995-2007 pracował w „Super Expressie”, gdzie pełnił m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego, a także stworzył i zarządzał redakcją tego tytułu w Nowym Jorku. Z Polska Press i „Gazetą Krakowską” związany jest od 12 lat.

jka, żródło: Polska Press

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl