Najbardziej prestiżowe na świecie spotkanie reportażystów: International Feature Conference organizowane przez Europejską Unię Nadawców (EBU) odbyło się w ubiegłym tygodniu w hrabstwie Cork w Irlandii. Wśród prezentowanych prac znalazł się reportaż Cezarego Galka z Radia Zachód, pt. „Krok za krokiem”.

Podczas IFC  twórcy audycji z całego świata wymieniają się swoim doświedczeniami zawodowymi. Do prezentacji wybierane są najciekawsze reportaże powstające w rozgłośniach radiowych całego świata, spełniające najwyższe kryteria merytoryczne i formalne. Reportaż Cezarego Galka pt. „Krok za krokiem” znalazł się w ścisłym gronie dziesięciu zaprezentowanych do dyskusji prac, obok np. produkcji kanadyjskiej, brytyjskiej, chińskiej, niemieckiej, irlandzkiej, czy australijskiej.  Była to jedyna audycja z Europy Środkowo-Wschodniej.

„Krok za krokiem” to historia niepełnosprawnej Basi Matusiak ze Słubic, która nie chciała się pogodzić ze stereotypem osoby gorszej i postanowiła spełnić swoje życiowe marzenia jako kobieta i matka. Reportaż Galka na konferencji w Irlandii został bardzo dobrze przyjęty i wysoki oceniony szczególnie za bliski życiu temat, niosący wartości uniwersalne, emocjonalność i walory formalne w tym autorską muzykę.

To była trzecia prezentacja prac reportażysty z Radia Zachód w ramach IFC. W poprzednich latach jego audycje były przedstawione w Sinai i Londynie.

Cezary Galk w tym roku otrzymał Nagrodę Specjalną Zarządu Głównego SDP – za godną wyróżnienia wzorcową organizację Ogólnopolskiego Radiowego Konkursu Dziennikarskiego "W drodze do Niepodległej" na najlepszy reportaż, dokument radiowy poruszający temat  polskiej drogi do niepodległości.

jka, źródło: Radio Zachód

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl