PKN Orlen złożył ofertę finansową przejęcie pakietu 100 proc. akcji Ruch SA– poinformowała w czwartek spółka paliwowa w komunikacie prasowym.

Zazanaczono, że inwestor zakłada restrukturyzację i wykorzystanie synergii pomiędzy dotychczasowym modelem biznesowym Ruchu a dynamicznie rozwijającym się segmentem detalicznym Orlenu.  Sfinalizowanie  oferty zależeć będzie od decyzji wierzycieli Ruchu oraz pozostałych podmiotów zaangażowanych w proces.

- Nasze analizy pokazują, że możemy mieć synergie z działalnością spółki Ruch i przy konsekwentnie realizowanym programie restrukturyzacyjnym możemy odnieść sukces. To dobra perspektywa biznesowa dla wszystkich zainteresowanych stron. Zdajemy sobie sprawę, że spółka znajduje się obecnie w trudnym położeniu, mamy jednak plan jej rozwoju, który, pozwoli Ruchowi wyjść na prostą – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Jak podkreślono, rozwój segmentu detalicznego jest jednym z filarów zaktualizowanej w ubiegłym roku strategii koncernu. Zakłada ona m.in. rozwój oferty pozapaliwowej, w tym również w ramach formatów funkcjonujących poza stacjami paliw.  „Doświadczenie i know-how ORLENu w zakresie budowania relacji z klientami i sprzedaży produktów FMCG będzie stanowiło podstawę do poprawy efektywności działalności spółki Ruch, zakładającej utrzymanie kolportażu prasy” – napisano w komunikacie spółki.

jka, źródło: PKN Orlen

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl