Telewizja Polska w ramach realizacji projektu „Digitalizacja Regionalnego Dziedzictwa Telewizyjnego i Filmowego z Archiwum TVP S.A. – DIGI TVP” udostępni bezpłatnie w wersji cyfrowej ponad 2000 pozycji pochodzących z Regionalnych Archiwów TVP.

Wyselekcjonowane pozycje audiowizualne, pochodzące z bogatych zbiorów odziałów regionalnych TVP, zostaną zdigitalizowane w najlepszej możliwej rozdzielczości oraz w części poddane procesowi rekonstrukcji. W zależności od stanu zachowanego materiału dokonana zostanie: korekcja barwna i kontrastowa, eliminacja artefaktów i uszkodzeń obrazów, stabilizacja obrazu.

Materiały filmowe pochodzić będą z siedmiu Ośrodków Regionalnych TVP: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin i Wrocław. W trzech z nich: Katowicach, Krakowie i Wrocławiu powstaną lokalne pracownie rekonstrukcji.

Materiały po odnowieniu zostaną udostepnione bezpłatnie w dedykowanym kanale on-line TVP, a wybrane pozycje będą emitowane w programach Telewizji Polskiej. Zdigitalizowanych i udostępnionych ma być 2 tys. materiałów.

Projekt  jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.  Jego wartość wynosi 53 420 766,00 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich to 42 247 363,70 zł. Digitalizacja ma zakończyć się w styczniu 2022 r.

opr. jka, źródło: TVP

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl