Film Jolanty Hajdasz „Powrót” (Hajdasz Production) otrzymał Feniksa 2019 - główną nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich w kategorii Multimedia.  

Nagrodzonych ogłoszono w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas otwarcia XXV Targów Wydawców Katolickich.

W uzasadnieniu jury napisało: „<Powrót> to dalszy ciąg historii, której nie wolno nam pomijać i której nie wolno fałszować. A czysto po ludzku – wyraz moralnego i etycznego sprzeciwu przeciwko niesprawiedliwości dotykającej innego człowieka. Jolanta Hajdasz po raz kolejny wraca do postaci abp. Antoniego Baraniaka, stanowiącego przykład kanonicznej wręcz wierności i pokory – człowiek wielkiej wiary, a zarazem skromnego, cichego, dyskretnego i dobrego kapłana. Film „Powrót” prezentuje obraz człowieka, od którego można uczyć się przede wszystkim wierności przekonaniom, od których się nie odstępuje.”

- To wielka radość dla całej ekipy filmowej i naszej rodzinnej Fundacji im. abp. Antoniego Baraniaka, która film wyprodukowała. Ogromne podziękowanie dla wszystkich , którzy nas wspierali w tej pracy, przede wszystkim dla Gosi i Piotra Cieślińskich, Macieja Maćkowiaka i Piotra Jackowiaka za pomoc w finansowaniu tej produkcji, wielkie dzięki dla operatora Rafała Jerzaka i montażysty Marka Domagały, z którymi robię wszystkie filmy, bez nich by tej nagrody nie było – powiedziała Jolanta Hajdasz.

Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks przyznawane są od 1999 r. Do 19 kategorii tegorocznej edycji zgłoszonych było ponad 350 publikacji.

Uroczyste wręczenie Feniksów nastąpi 6 kwietnia 2019 r.o godz. 19.30 podczas gali XXV Targów Wydawców Katolickich w warszawskiej Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa 13/15

jka

Maria Giedz o książce i filmie „Powrót”

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl