Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza w czwartek 28 marca do warszawskiego Klubu Księgarza na kolejne „Spotkanie z Reportażem Radiowym”. W programie wieczoru prezentacja reportażu „Dziękuję, że jesteś” Adama Bogoryja-Zakrzewskiego z udziałem autora.

Adam Bogoryja-Zakrzewski to wielokrotnie nagradzany (m.in. Melchiorem, Grand Prix KRRiTV, nagrodą Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich) reportażysta Studia Reportażu i Dokumentu, autor dokumentów telewizyjnych i radiowych. Autor współpracuje również z telewizją Polsat. „Dziękuję, że jesteś” to jego reportaż z 2017 roku  wyróżniony II nagrodą w Konkursie „Bałtyk 2017”.

Poznali się na Facebooku. Miał tak ciekawe wpisy, że Karina Kończewska pierwszy raz wykazała inicjatywę w kontakcie z mężczyzną. Po kilku tygodniach korespondencji on wypłynął w morze. Wydawała krocie na rozmowy telefoniczne z mężczyzną, którego nie zdążyła poznać  osobiście. Bała się powiedzieć mu o swojej ułomności  i chorobie. W końcu zrobiła to, gdy był na morzu. A on nie zrezygnował z niej. Są małżeństwem, mają uwielbianą córeczkę. Ich związek jest dla niej jak koło fortuny. Nie spodziewała się tego po zachorowaniu na raka w wieku 13 lat, złamanej karierze koszykarki, marzeniach o byciu modelką. Pracuje jako tłumacz języka niemieckiego, a hobbystycznie – jako wizażystka. Zdecydowała się na spowiedź przed całym światem wydając książkę „Droga do marynarza. Prawdziwa historia”.

Spotkanie z Reportażem Radiowym – „Dziękuję, że jesteś” Adama Bogoryja-Zakrzewskiego: czwartek, 28 marca, godzina 18.00 – Klub Księgarza, Warszawa, Rynek Starego Miasta 22/24. Oprawa muzyczna: Bella Olejnik (śpiew) i Jolanta Kwiatkowska (pianino). Spotkanie poprowadzi Irena Piłatowska-Mądry – redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Wstęp wolny.

Źródło: Polskie Radio

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl