Rozpoczęło się głosowanie na najpopularniejszą piosenkę w plebiscycie 12. Polski Top Wszech Czasów organizowanym przez Program 3 Polskiego Radia. Wyniki poznamy 2 maja.

Od 1994 roku radiowa Trójka, na przełomie roku, ogłasza listę piosenek, które cieszą się wśród słuchaczy największą popularnością, czyli Top Wszech Czasów. Ale w 2008 roku Program 3 po raz pierwszy zorganizował polski plebiscyt. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszą się w nim: „Autobiografia” Perfectu, „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. W ubiegłym roku zwyciężył utwór Obywatela G.C „Nie pytaj o Polskę”, na drugim miejscu uplasowała się wspomniana „Autobiografia”, a na trzecim „Wieża radości, wieża samotności” Sztywnego Pala Azji.

O tym, która piosenka zbierze w tym roku najwięcej głosów, przekonamy się tradycyjnie 2 maja. A głosować można na 50 spośród kilkuset utworów (dokładnie 852) – począwszy od „Specjalnego rodzaju kontrastu” grupy 1984, aż do „Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza & Marka Grechuty.

Głosowanie na stronie lp3.polskieradio.pl/polskitopglosowanie/ potrwa do piątku 26 kwietnia (do godz. 12.00).

opr. jka, źródło: Polskie Radio

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl