Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród 26. edycji konkursu o Nagrody SDP na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie, która odbędzie się 20 marca br., o godz. 17.00. Tych z Państwa, którzy nie będą mogli do nas przyjechać, zapraszamy do śledzenia transmisji na portalu www.sdp.pl

Ceremonia wręczenia nagród zwyczajowo będzie miała miejsce w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Po części oficjalnej zapraszamy na bankiet w restauracji Villa Foksal (parter domu).

Nagrody SDP wzorowane są na najwyżej ocenianej na świecie amerykańskiej nagrodzie Pulitzera. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze i fotoreporterzy. W tym roku Stowarzyszenie przyzna nagrody i wyróżnienia w 14 kategoriach tematycznych.

Główna Nagroda Wolności Słowa – najstarsza z Nagród SDP - dotyczy publikacji w obronie demokracji i praworządności, demaskujących nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka. Nagroda Watergate przyznawana jest za najlepsze prace z zakresu dziennikarstwa śledczego. Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego – za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie, Nagroda im. Krystyny Grzybowskiej za publicystykę o tematyce europejskiej, Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy, Nagroda im. Janusza Kurtyki - za publikacje o tematyce historycznej, Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - za dziennikarstwo ekonomiczne, Nagroda im. Aleksandra Milskiego - dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności, Nagroda im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej, Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego skierowana jest do młodych dziennikarzy (do 30 roku życia) – za wyróżniające się dokonania dziennikarskie. Nagroda im. Kazimierza  Wierzyńskiego za publikacje o tematyce sportowej.

Fotoreporterzy mogli w tym roku startować w dwóch kategoriach fotograficznych: Nagroda im. Erazma Ciołka – za fotografię społecznie zaangażowaną oraz Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego – za fotografię o tematyce sportowej.

W ramach konkursu SDP prowadzona jest również nagroda Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS” (afiliowanego przy SDP) - Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego, przyznawana za najlepsze publikacje o problemach ochrony środowiska.

W związku z finałem konkursu Stowarzyszenie organizuje wystawę prac fotograficznych nominowanych do Nagrody im. Eugeniusza Lokajskiego i Nagrody im. Erazma Ciołka. Prezentowana będzie w foyer Centrum Prasowego Foksal.

Szczegółowe informacje o konkursie http://sdp.pl/s/regulamin-nagrod-sdp

FUNDATORZY ORAZ  SPONSORZY KONKURSU

BP Europa SE Oddział w Polsce, Dom Pracy Twórczej SDP w Kazimierzu Dolnym, FAKRO Sp. z o.o., Fundacja Macieja Rybińskiego, Fundator Prywatny Nagrody im. Erazma Ciołka, Polska Agencja Prasowa,  PGK Termy Uniejów Sp. z o. o., Zarząd Główny SDP

PARTNERZY I PATRONI

Fundacja Solidarności Dziennikarskiej, Instytut Pamięci Narodowej, Narodowe Centrum Kultury, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Totalizator Sportowy Sp. z o.o.,  Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

FUNDATOR NAGRODY SPECJALNEJ

Fundacja Stefczyka

PARTNER GALI

Agencja Rozwoju Przemysłu

KONKURS WSPIERA

Grupa Energa

PATRONI MEDIALNI

Polska Agencja Prasowa, Tygodnik Do Rzeczy,  Gazeta Polska,  Tygodnik Sieci,  Telewizja Polska, Polskie Radio,  Portal wPolityce,  Portal Niezalezna.pl,  Gazeta Polska Codziennie,  Telewizja Republika, TVP Historia,  Amicus Media,  Bez Wierszówki, Forum Dziennikarzy,  Kurier WNET


Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl