Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim zaprasza dziennikarzy do udziału w konkursie „Moja Polska”. Do wygrania nagrody o wartości  od 2,5 do 8 tys. zł.

 PAP realizuje projekt, mający przypomnieć inicjatywy gospodarcze, które prowadziły do rozwoju polskich miast, miasteczek i regionów, a także społeczności wiejskich. Sednem projektu jest konkurs „Moja Polska” adresowany m.in. do dziennikarzy.

„Czekamy na prace prezentujące przedsięwzięcia gospodarcze, które powstały w dwudziestoleciu międzywojennym i funkcjonują do dzisiaj oraz pokazujące, jak zmieniła się gospodarka na przestrzeni tego okresu” – wyjaśniają organizatorzy.

Tematem prac konkursowych mogą być nie tylko sztandarowe przedwojenne przedsięwzięcia gospodarcze jak Gdynia czy COP, ale także zakończone powodzeniem drobne, lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju np. produkcji rolnej, handlu lub bankowości.

Prace mogą mieć dowolną formę – od tekstu przez opisane reprodukcje zdjęć, filmy, nagrania audio, po prezentacje multimedialne. Inspiracji można szukać w przedwojennych aktach, wycinkach ze starych publikacji czy w rozmowach z żyjącymi jeszcze świadkami tamtych decyzji i wydarzeń.

Konkurs będzie realizowany równolegle w dwóch kategoriach: dorośli (m.in. dziennikarze, ale też np. lokalni pasjonaci historii) oraz dzieci (uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych). Nagrody w kategorii dla dorosłych to odpowiednio 8000 zł, 5000 zł i 2500 zł.

Na prace organizatorzy czekają do 30 listopada 2018 r.

Regulamin konkursu na stronie kurier.pap.pl. Wszelkie pytania można wysyłać na adres kurier@pap.pl.

Opr. jka, źródło: Kurier PAP

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl