Tradycyjnie już – jak co roku - Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Rzeszowie organizuje wyjazd do Lwowa. Jego celem jest poszukiwanie grobów przedwojennych polskich dziennikarzy, literatów, pisarzy oraz dbanie o nie w przeddzień Wszystkich Świętych. Tym razem wyjeżdżamy w ostatni weekend października /26-28 piątek, sobota, niedziela/. Pamiętajcie, że każdy musi posiadać ważny paszport!

Koszt wyjazdu:

- 150 zł dla członków SDP,

- 180 zł dla osób, które nie są członkami SDP.

W ramach tej opłaty organizatorzy zapewniają dwa noclegi, dwie obiadokolacje i dwa śniadania. Pozostałe posiłki oraz bilety wstępu do muzeum lub opery trzeba sfinansować we własnym zakresie. Pieniądze (złotówki) wymieniamy dopiero na Ukrainie. Obecnie za 100 zł dostaniemy nieco ponad 700 hrywien.

Proszę, aby przed wyjazdem każdy wykupił sobie polisę ubezpieczeniową w jakiejkolwiek firmie komercyjnej (PZU, Compensa …itd.) Koszt takiej trzydniowej polisy to około 20-30 zł.

Proszę zabrać wygodne buty, ubranie w wersji ciepło/zimno oraz peleryny lub kurtki przeciwdeszczowe (zamawiamy co prawda piękną, słoneczną pogodę, ale ta lubi czasem płatać figle).

Zabieramy ze sobą: sekatory, szczotki, worki na śmieci, szpachelki do usuwania mchu z grobowców, jeśli ktoś ma to składane grabie do liści. Koniecznie proszę zabrać rękawice robocze! Proszę też, aby każdy zaopatrzył się w biało czerwone wstążeczki, które wieszamy na nagrobnych krzyżach oraz w dowolną ilość zniczy.

Tym razem podzielimy się na dwie grupy. Jedna będzie działać na cmentarzu łyczakowskim, druga na janowskim. Jeśli się uda, odwiedzimy jeszcze zapomniane groby w Winnikach.

Najprawdopodobniej towarzyszyć nam będzie TVP oraz polskie media we Lwowie.

Sprawa jest pilna. Ze względu na wymóg wcześniejszej rezerwacji miejsc hotelowych, proszę o zgłaszanie zamiaru uczestnictwa w wyjeździe emailem na adres sdp.rzeszow@o2.pl . Proszę jak najszybciej wpisać imię i nazwisko, miejscowość oraz swój numer telefonu i adres email.

Ramowy Program wyjazdu:
26 października  /piątek/
7.00 - wyjazd autokarem z parkingu Podkarpackiego Urzędu
11.00 – przewidywany czas przyjazdu do hotelu w Brzuchowicach – zakwaterowanie
12.00 – Obiad
12.30 – Wyjazd na cmentarz łyczakowski, zwiedzanie centrum.
16.00 – Spotkanie Klubu Galicyjskiego działającego przy gazecie Kurier Galicyjski /polsko-ukraińskie projekty na 100 lecie odzyskania niepodległości RP- zaproszenie do udziału, nowe pomysły współpracy również ze strony uczestników naszej wyprawy)
18.00 powrót do hotelu (grill lub ognisko dla wszystkich)

27 października /sobota/

7.00 - śniadanie
8.15 - wyjazd na cmentarze Lwowa

14.00 – posiłek we własnym zakresie
15.00 - czas wolny. Możliwość pójścia do opery/ „Don Giovanni W.A Mozarta/, możliwość zwiedzenia muzeum historycznego Lwowa. Dla koneserów zwiedzanie muzeum piwa. Proszę o dopisanie do zgłoszenia udziału opcji jaką wybieracie.

19.00 powrót do hotelu na kolację (godzina powrotu może ulec zmianie)

28. października /niedziela/

7.00 - Msza Święta dla chętnych
8.00 – śniadanie

9.00 – wyjazd na zakupy
10.00 - powrót do Polski

Przewidywany czas powrotu godz. 14/15, w zależności od czasu przekroczenia granicy powrót może nastąpić wcześniej lub później.

Andrzej Klimczak, prezes oddziału SDP w Rzeszowie

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl