Brodka, Coma, Fisz Emade, Kortez, Ørganek, Smolik / Kev Fox, Tulia, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow i wielu innych artystów wystąpi podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” – największej otwartej imprezy muzycznej wakacji, która będzie zwieńczeniem tegorocznej trasy kultowej audycji „Lato z Radiem”. Polskie Radio i Miasto Gdynia ogłosili program artystyczny wydarzenia, które 26 sierpnia odbędzie się na gdyńskim Skwerze Kościuszki.

W środę 11 lipca w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce została przedstawiona linia artystyczna wydarzenia „Lato z Radiem Festiwal 2018”, a Prezes Zarządu Polskiego Radia Jacek Sobala oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podpisali umowę o organizacji przedsięwzięcia.

 – „Lato z Radiem Festiwal 2018” to wydarzenie wyjątkowe z dwóch powodów – po pierwsze jest to największa niebiletowana impreza muzyczna w kraju, a po drugie gromadzi ona absolutną czołówkę artystów polskiej sceny muzycznej. Ich talent jest gwarancją najwyższej jakości naszego przedsięwzięcia – mówił Jacek Sobala dziękując jednocześnie za współpracę przy festiwalu Wojciechowi Szczurkowi, który – według Prezesa Zarządu Polskiego Radia – w podobny sposób rozumie znaczenie słów „służba publiczna”. 

– Gdynia to nie tylko dynamiczne i prężnie rozwijające się miasto, ale również ośrodek otwarty na kulturę. Jesteśmy najbardziej słonecznym miastem w naszym kraju, kojarzącym się Polakom z letnią porą roku i wakacjami, a w dodatku miejscem zamieszkania najbardziej szczęśliwych ludzi w naszej ojczyźnie. Dlatego ręczę za wspaniałą atmosferę podczas „Lato z Radiem Festiwal 2018” i wierzę w to, że dzięki profesjonalnie przygotowanemu programowi będzie to dla mieszkańców miasta, turystów i słuchaczy Polskiego Radia niezapomniane wydarzenie – dodaje Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Do uczestnictwa w tym unikatowym projekcie muzycznym Polskie Radio zaprosiło 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. Charakteryzuje ich oryginalność i ambitny repertuar, który można usłyszeć na wszystkich antenach publicznego nadawcy. Już 26 sierpnia zagrają na dwóch muzycznych scenach podczas całodniowego wydarzenia „Lato z Radiem Festiwal 2018”.

Precedensem na polskiej scenie muzycznej było losowanie kolejności występów artystów, które odbyło się 11 lipca w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W jego wyniku – na scenie „Polski Top” – zaprezentują się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek, Krzysztof Zalewski, a na scenie „Idzie nowe”zagrają: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska.

– Losowanie to absolutna nowość na tego typu festiwalach i dowód na wyjątkowość naszego projektu – mówi Piotr Metz, który objął kierownictwo artystyczne nad Festiwalem, a także poprowadzi to wydarzenie – razem z innymi dziennikarzami muzycznymi Polskiego Radia, wśród których znaleźli się: Anna Gacek, Ula Kaczyńska, Agnieszka Szydłowska oraz Piotr Baron, Marcin Kusy, Marek Niedźwiecki, Damian Sikorski, Piotr Stelmach, Paweł Sztompke, Hirek Wrona i Tomasz Żąda.

Dziennikarze Polskiego Radia ze specjalnego studia festiwalowego będą przekazywać relacje na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24, a portal PolskieRadio.pl przeprowadzi streaming wideo z obu festiwalowych scen.

Więcej informacji na stronie: latozradiem.polskieradio.pl.

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl