„Nagroda NFOŚiGW – Eko Dziennikarz” to wyróżnienie dla osób popularyzujących w mediach dokonania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w dziedzinie ekologii. Zgłoszenia do konkursu, któremu patronuje Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, przyjmowane są do 30 czerwca.

W konkursie oceniane będą publikacje, zarówno drukowane jak i elektroniczne, które ukazały się w mediach o zasięgu ogólnopolskim oraz regionalnym między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 r. Materiały dziennikarskie (pojedyncze lub w cyklu) mogą być zgłaszane przez ich autorów albo – za zgodą autora – przez redakcje prasowe, internetowe, radiowe, telewizyjne na specjalnym formularzu załączonym do regulaminu. Wypełniony kwestionariusz do 30 czerwca 2018 r. trzeba wysłać na adres: konkurs@nfosigw.gov.pl.

NFOŚiGW przewidział dwie nagrody: główną w wysokości 10 tys. zł oraz wyróżnienie w kwocie 5 tys. zł. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas tegorocznych targów branżowych POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które odbędą się w październiku.

W pierwszej edycji Nagrody NFOŚiGW nadesłano kilkadziesiąt materiałów, spośród których wyłoniono trzech równorzędnych laureatów, reprezentujących Polską Agencję Prasową oraz portale teraz-srodowisko.pl i gramwzielone.pl.

Szczegóły konkursu i regulamin na stronie: www.nfosigw.gov.pl

opr. jka

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl