„Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki, zabronił mi opublikowania krytycznej opinii o tweecie Rafała Ziemkiewicza, w którym użył on rasistowskiego określenia parchy" – napisał w czwartek na Facebooku Andrzej Horubała i poinformował, że w związku z tym odchodzi z redakcji tygodnika, w którym od początku pełnił funkcję zastępcy naczelnego.

Rafał Ziemkiewicz pod koniec stycznia kontrowersyjnym wpisem skomentował kryzys w relacjach polsko-izraelskich. „Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać. Dziś przez paru głupich względnie chciwych parchów czuję się z tym jak palant” – stwierdził.

- Od kilku tygodni toczyliśmy z Pawłem Lisickim spór czy można krytykować ten wpis. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, że nasze drogi się rozstają – tłumaczy portalowi SDP.pl Andrzej Horubała.  

- Nie komentuję tego – uciął krótko Paweł Lisicki.

Andrzej Horubała uważa zakaz krytyki wpisu Ziemkiewicza za złamanie niepisanej umowy, iż w tygodniku będzie panowała wolność słowa.  

„Debatowaliśmy na naszych łamach otwarcie, często bardzo ostro – o powstaniu warszawskim, żołnierzach wyklętych, stosunkach polsko-ukraińskich. Okazuje się, że nie mogę wyrazić swojej opinii na temat skandalicznego wyrażenia użytego przez Rafała Ziemkiewicza” – napisał Horubała na Facebooku.   

jka

Fot: Facebook

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl