W Narodowe Święto Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda uhonorował najwyższym odznaczeniem państwowym Orderem Orła Białego ks. prał. Bernarda Czerneckiego, aktora Franciszka Pieczkę i rzeźbiarza Andrzeja Pityńskiego oraz wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu; w gronie odznaczonych znalazł się dziennikarz – Jerzy Jachowicz.

Redaktor Jerzy Jachowicz – działacz NSZZ „Solidarność” w czasach Polski Ludowej oraz znany i ceniony publicysta, piszący m. in. na portalu SDP i miesięczniku społeczno-kulturalnym „Bez Wierszówki”, został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w pracy dziennikarskiej i publicystycznej.

W gronie odznaczonych znaleźli się także publicyści: o. Jacek Salij, który otrzymał Krzyż Wielki Odrodzenia Polski m. in. za osiągnięcia w pracy literackiej i publicystycznej oraz ks. prał. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy” za wybitne zasługi na rzecz budowania więzi społecznych i międzypokoleniowych m. in. w pracy dziennikarskiej.

Wszystkim odznaczonym gratulujemy!

isb

fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl