PRAWO

 

Kto zabił Szeremeta

W czwartek kilkaset osób zebrało się pod administracją Prezydenta w Kijowie, by zadać tylko jedno pytanie: "Kto zabił Pawła?". Chodzi o białoruskiego, ukraińskiego i rosyjskiego dziennikarza Pawła Szeremeta, którego samochód wysadzono w centrum ukraińskiej stolicy 20 lipca ub.r. Także prezydent Ukrainy zwrócił się do organów ścigania, by w najbliższym czasie przedstawiły wyniki śledztwa. W rocznicę zabójstwa Szeremeta rzecznik MSW Artiom Szewczenko oświadczył, że śledczy zakazali przekazywania mediom jakichkolwiek informacji w tej sprawie. Powiedział jedynie, że podejrzanych wciąż brak.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

"GW" z bezpłatnym wydaniem specjalnym, "DGP" rozda część nakładu

20 lipca "Gazeta Wyborcza" (Agora SA) wydała specjalne, bezpłatne wydanie, które było rozpowszechniane pośród protestujących w Warszawie. 21 lipca 12 tys. egz. "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) zostanie rozdanych na ulicach - w dzienniku będzie dodatek "Cała prawda o reformie wymiaru sprawiedliwości".

Źródło: Press.pl

 

72 proc. Polaków chce finansowaniem mediów publicznych z budżetu

72 proc. ankietowanych opowiada się za finansowaniem mediów publicznych z budżetu państwa, 19 proc. za finansowaniem ich z abonamentu płaconego przez obywateli - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej. Nastąpił spadek poparcia dla abonamentu o 11 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Serwis Rp.pl zmienił layout

Serwis dziennika "Rzeczpospolita" Rp.pl (Gremi Media) ma nowy layout i silnik. Nowa wersja Rp.pl jest responsywną stroną dopasowaną do urządzeń mobilnych. Serwis dostępny jest obecnie w wersji beta i powstał na podstawie analizy zachowań użytkowników. Projekt nowego serwisu został zrealizowany w Gremi Media, a grafiki powstały we współpracy z firmą Avrio Interactive.

Źródło: Press.pl

 

Infor Biznes: wbrew kampanii Fundacji Pomyśl o Przyszłości "Dziennik Gazeta Prawna" jest polską marką

Fundacja Pomyśl o Przyszłości w ramach kampanii "Kupuj świadomie" zaliczyła "Dziennik Gazetę Prawną" do zagranicznych marek medialnych, mimo że większościowym udziałowcem wydającego "DGP" Infor Biznes jest polska firma Infor PL. - Będziemy się zwracać do Fundacji, aby nie używała w swoich zestawieniach marki "Dziennika Gazety Prawnej" jako medium zagranicznego - zapowiada Infor Biznes.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nowe koncesje udzielone przez KRRiT

KRRiT podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji dla Grupy Radiowej Agora Sp. z o.o. na nadawanie programu Radio Złote Przeboje 103,6 FM. Rada rozszerzyła także koncesję dla spółki Eurozet Radio Sp. z o.o. na nadawanie ze stacji nadawczej w Wejherowie, 91,6 Mhz, wyspecjalizowanego programu muzycznego - Radio Zet Chilli. KRRiT pozytywnie rozstrzygnęła wnioski spółki Eurozet Radio Sp. z o.o. o zmianę nazw programów i wyraziła zgodę, aby nazwy "Radio ZET Gold" zamienić na "Meloradio".

Źródło: KRRiT

 

"Korona królów" Ilony Łepkowskiej w TVP1

Nowy serial historyczny Telewizji Polskiej "Korona królów", powstający pod opieką literacką Ilony Łepkowskiej, trafi na antenę Jedynki w listopadzie - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Serial opowiada o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego (w tej roli Mateusz Król), króla Polski w latach 1333-1370, ostatniego władcy z dynastii Piastów. Akcja serialu zacznie się na łożu śmierci Władysława Łokietka (Wiesław Wójcik), ojca Kazimierza.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Michał Gąsior wrócił do NaTemat. Został szefem strony głównej

Michał Gąsior, który pod koniec ub.r. przeszedł z Grupy NaTemat do Wirtualnej Polski, wraca na stanowisko szefa strony głównej. To nowe stanowisko, wydzielone z kompetencji Michała Mańkowskiego, dyrektora ds. core businessu w Grupie NaTemat. Gąsior będzie zajmował się stroną główną NaTemat.pl, wspólnie z wydawcami będzie odpowiadał za codzienną pracę redakcji.

Źródło: Press.pl

 

Polskie Radio wspiera repatriację Polaków ze Wschodu

W środę w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w Warszawie została zainicjowana kampania społeczno-informacyjna "Wielki Powrót". Inicjatywa dotyczy repatriacji Polaków ze Wschodu. Ma na celu przybliżenie Polakom znowelizowanej ustawy o repatriacji. W ramach kampanii do końca tego roku w Polskim Radiu powstanie i zostanie wyemitowanych około 80 audycji, łącznie 84 godziny. Będą one też dostępne w internecie, na stronie PR i Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Reporterzy bez Granic otworzyli biuro w Azji

Organizacja Reporterzy bez Granic otworzyła swój pierwszy azjatycki oddział w Tajpej - stolicy Tajwanu. Biuro rozpoczęło działalność we wtorek 18 lipca. Początkowo organizacja zapowiadała, że jej oddział powstanie w Hongkongu, ale wycofała się z tych planów, motywując decyzję coraz mniejszym bezpieczeństwem prawnym na należącym do Chin terytorium.

Źródło: Press.pl

 

Organizacje dziennikarskie apelują do Antoniego Macierewicza, by wycofał doniesienie na książkę Tomasza Piątka

Dziesięć międzynarodowych organizacji dziennikarskich skierowało wspólny apel do ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, żeby wycofał się z działań prawnych wobec Tomasza Piątka dotyczących jego książki "Macierewicz i jego tajemnice". Pod apelem podpisały się: Reporterzy bez Granic, Międzynarodowy Instytut Prasowy, Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich, Freedom House, European Magazine Media Association, European Newspaper Publishers' Association, Global Editors Network, Index on Censorship, South East Europe Media Organisation i European Centre for Press and Media Freedom.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl