PRAWO

 

Rozbrat prawa z PRL

28 lat po odzyskaniu wolności z ustaw znikną nawiązania do komunizmu. Na pierwszy ogień idzie prawo prasowe. W sejmie są już dwa projekty dostosowujące ją do rzeczywistości zmienionej w 1989 r. Pierwsza nowelizacja to projekt rządowy. Przy okazji doprecyzowania przepisów dotyczących autoryzacji Ministerstwo Kultury chce wykreślić terminologię z PRL. Drugi projekt, mający na celu wyłącznie dekomunizację, wniosła właśnie sejmowa Komisja ds. Petycji.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Radiowe Centrum Kultury Ludowej zostanie wyłączone z Dwójki

Rada nadzorcza Polskiego Radia zaakceptowała uchwałę zarządu wydzielającą Radiowe Centrum Kultury Ludowej ze struktury Programu II Polskiego Radia. Polskie Radio w komunikacie prasowym rozesłanym po decyzji zapewnia, że "Nie zmienią się najważniejsze cele i zadania RCKL. Centrum będzie wspierać twórców kultury ludowej oraz organizować koncerty i festiwale".

Źródło: Press.pl

 

Odszedł Wojciech Mróz, założyciel Tygodnika Podhalańskiego

W Zakopanem zmarł Wojciech Mróz - poeta, pisarz, dziennikarz. Do końca walczył z ciężką chorobą. Miał 59 lat. W 1989 roku zakładał "Tygodnik Podhalański", był jego pierwszym redaktorem naczelnym. Wcześniej wydawał Biuletyn Podhalański - pismo zakopiańskiej Solidarności. Do dziś publikował felietony na łamach "TP". Redagował telewizyjny program "Pod Tatrami" w TVP Kraków. Był autorem wielu książek, także poświęconych Zakopanemu.

Źródło: 24TP.pl

 

Senat wysłuchał informacji z działalności RMN i sprawozdania KRRiT

Senat we wtorek, 18 lipca, wysłuchał informacji o działalności Rady Mediów Narodowych i sprawozdania KRRiT za 2016 r. Szefowie obu instytucji podkreślali znaczenie abonamentu dla finansowania mediów publicznych. Odrzucenia informacji domagają się senatorowie PO.

Źródło: Press.pl

 

Discovery Communications i Scripps Networks Interactive rozmawiają o fuzji

Koncerny telewizyjne Discovery Communications (właściciel m.in. stacji Discovery i Eurosportu) oraz Scripps Networks Interactive (właściciel m.in. Grupy TVN) prowadzą rozmowy dotyczące fuzji - podał "The Wall Street Journal". Nie wiadomo, jakie są dokładnie warunki negocjacji. Nie jest przesądzone, że zakończą się one zawarciem umowy. W razie niepowodzenia Scripps Networks Interactive może podjąć podobne negocjacje z innym partnerem.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Paweł Krzemiński za Samuela Pereirę zastępcą kierownika redakcji publicystyki TAI

Paweł Krzemiński, ostatnio związany z Radiem Plus i Telewizją Republika, będzie pracował w redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP. Zastąpi na stanowisku zastępcy kierownika Samuela Pereirę, który odszedł z redakcji publicystyki TAI na początku lipca br.

Źródło: Press.pl

 

Paulina Chylewska rozpoczyna pracę w Polsacie

Paulina Chylewska dołączyła do ekipy Polsatu, o czym poinformowała swoich fanów za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych. W czerwcu popularna dziennikarka i prezenterka odeszła z Telewizji Polskiej, z którą była związana od 1996 r.

Źródło: Onet.pl

 

„Gazeta Wyborcza” przeprosiła za ogłoszenie Turcji

"Gazeta Wyborcza" przeprosiła w poniedziałek 17 lipca czytelników za publikację w weekend ogłoszenia ambasady Turcji. W zamieszczeniu tej reklamy nie widzi nic złego redakcja "Rzeczpospolitej". W weekendowych dziennikach zamieszczono ogłoszenie, które ma upamiętniać "zwycięstwo nad próbą przewrotu" 15 lipca 2016 roku.

Źródło: Press.pl

 

"Super Regiony" - nowy dodatek do "Super Expressu"

"Super Express" (ZPR Media) wprowadza nowy, ósmy już dodatek do dziennika - "Super Regiony". Ma prezentować województwa, eksponując ich atrakcje, ciekawostki i osiągnięcia. Dodatek liczyć będzie na początek osiem stron, przygotowywany jest siłami dziennikarzy gazety. Jeśli będzie się dobrze sprzedawał marketingowo, wydawca nie wyklucza dokładania kolejnych stron. Redaktorem prowadzącym został Hubert Biskupski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Co wolno firmom w social mediach

Potencjalni pracodawcy mogą przekopywać się przez profile społecznościowe kandydatów do pracy, aby upewnić się, że ich zatrudnienie nie będzie błędem. To jeden z głównych wniosków, jaki znalazł si w najnowszej opinii grupy roboczej art. 29, skupiającej przedstawicieli europejskich urzędów ds. ochrony danych osobowych, w tym polskiego GIODO. Wprawdzie jej wytyczne i stanowiska nie maja formalnie wiążącego charakteru, lecz w praktyce są ważnym wyznacznikiem polityki przedsiębiorstw, jeśli chodzi bezpieczeństwo przepływu informacji oraz przetwarzanie danych osobowych.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Duży amerykański dziennik ma nowych właścicieli

Grupa lokalnych biznesmenów przejęła dziennik "The Chicago Sun-Times", pokonując w przetargu Tronc - jedną z największych amerykańskich grup wydawniczych. Kwota transakcji nie została ujawniona. Amerykańskie media branżowe podają nieoficjalnie, iż gazeta została przejęta za jednego dolara oraz gwarancję dotyczącą finansowania jej działalności. W tym celu nowi właściciele utworzyli fundusz dotowany kwotą 11 mln dol.

Źródło: Press.pl

 

Kto ma prawo do Nostalgii

RMF FM rywalizuje z Agorą o wolną częstotliwość w Gdańsku. Największy polski nadawca chce uruchomić radio RMF Nostalgia. Przed laty RMF zarejestrowało nawet nazwę planowanego radia. Sęk w tym, że prawa nadawcy do znaku towarowego Radio Nostalgia wygasły w 2011 r. Co więcej, sięgnął po nie konkurent. Jak dowiedział się DGP, Grupa Radiowa Agory ma zapewnione prawo do nazwy Radio Nostalgia aż do 2025 r. O wolną częstotliwość w Gdańsku walczą jeszcze Radio Eska z Grupy ZPR (nowe Radio Gold) i Radio Zet (Radio Zet Gold). Zwycięzce wyłoni przetarg organizowany przez KRRiT.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Eurosport kupił prawa do pokazywania Pucharu Niemiec

Puchar Niemiec w Eurosporcie. Stacja zakupiła prawa do tych rozgrywek, choć będzie je pokazywać dopiero od sezonu 2018/2019 przez cztery lata (do połowy 2022 roku). Nadawca zamierza udostępniać mecze zarówno w kanałach liniowych, jak i w internecie - w swojej platformie Eurosport Player. Na razie rywalizacja o krajowe trofeum za naszą zachodnią granicą pozostaje na antenach Telewizji Polskiej, która pokazywała ją do tej pory.

Źródło: SportoweFakty.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl