PRAWO

 

Polska Agencja Prasowa pozywa Agorę, zebrała dodatkowy materiał dowodowy

Polska Agencja Prasowa 3 lipca ponownie skierowała pozew przeciw Agorze, w którym zarzuca wydawcy bezprawne wykorzystywanie treści PAP. Jak wyjaśnił prezes PAP Artur Dmochowski, pierwszy pozew w tej sprawie został wycofany tylko po to, by "rozszerzyć materiał dowodowy".  

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Grupa Wirtualna Polska zarejestrowała znaki towarowe WP i Wp.pl

Urząd Patentowy RP udzielił Wirtualnej Polsce prawa ochronnego na znaki towarowe WP i Wp.pl. To efekt zakończenia sporu prawnego z współzałożycielem WP Leszkiem Bogdanowiczem. W 2015 roku Sąd Najwyższy odrzucił jego skargę kasacyjną, w której domagał się zakazu używania przez portal nazwy WP. Argumentował, że ma do niej prawa jako współzałożyciel portalu.

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Michał Rachoń z TVP Info atakowany na kontrmanifestacji smoleńskiej

Michał Rachoń, gospodarz programu "Minęła 20" w TVP Info został zaatakowany przez uczestników kontrmanifestacji smoleńskiej, gdy relacjonował wydarzenie w mediach społecznościowych. Kontrmanifestanci zaczęli go obrażać. Jeden z mężczyzn złapał Rachonia za kurtkę. Takie zachowanie wobec pracownika TVP Info spotkało się z dezaprobatą większości dziennikarzy na Twitterze.

Źródło: Press.pl

 

Małgorzata Sadowska i Łukasz Saturczak rozstali się z "Newsweekiem"

Dziennikarka Małgorzata Sadowska, zajmująca się tematyką filmową, zakończyła pracę w tygodniku „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Była związana z tytułem od pięciu lat. Z końcem ub.r. z tygodnikiem pożegnał się Łukasz Saturczak, inny dziennikarz działu Kultura. Z "Newsweekiem" był związany od 2014 roku. Od jesieni ub.r. współpracuje z "Krytyką polityczną".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

RPO: blokowanie treści w internecie wątpliwe konstytucyjnie

Mechanizm wpisany do ustawy o grach hazardowych może być nadużywany. I służyć do ograniczania różnych informacji z sieci, nie tylko tych wskazanych przez ustawodawcę - zwraca uwagę rzecznik praw obywatelskich w piśmie do Mateusza Morawieckiego. Chodzi o obowiązującą od 1 lipca nowelizację ustawy o grach hazardowych. Pozwala ona ministrowi finansów na wskazanie domen, za pośrednictwem których nielegalni bukmacherzy oferowali usługi Polakom. Te muszą zostać zablokowane przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

W USA i Francji wydawcy zwierają szyki by konkurować z Google i Facebookiem

Czołowi wydawcy prasowi w Stanach Zjednoczonych i Francji nie zważając na rynkową konkurencję pomiędzy sobą zawierają sojusze, które mają pomóc im oprzeć się rosnącej przewadze reklamowej ze strony Google i Facebooka. W USA wśród partnerów porozumienia są między innymi "The New York Times", "The Wall Street Journal" i "The Washington Post", na rynku francuskim "Le Monde" i "Le Figaro".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Chip.pl debiutuje w nowej odsłonie

We wtorek (11 lipca br.) udostępniona została nowa odsłona serwisu technologicznego Chip.pl. Dominują w nim teraz czerwone i białe kolory, zaczerpnięte z logotypu, z delikatnym dodatkiem odcieni szarości. Główne merytoryczne filary nowego Chip.pl to problemowe artykuły, newsy i testy urządzeń. Najważniejszą zmianą w nowej odsłonie Chip.pl jest stopniowa rezygnacja z możliwości ściągania oprogramowania.

Źródło: Press.pl

 

Komisja Europejska szykuje dla Google karę za Androida

Według nieoficjalnych informacji Komisja Europejska zamierza niebawem nałożyć na Google karę za monopolistyczne faworyzowanie systemu operacyjnego Android. Finansowe sankcje mogą okazać się wyższe od niedawnej kary w wysokości 2,4 miliarda euro za wykorzystywanie przez Google dominującej pozycji w segmencie porównywarek cen. O możliwym niedługim terminie ukarania koncernu przez KE poinformowała agencja Reuters powołując się na informacje uzyskane od osób w Komisji związanych ze sprawą.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Siła rodziny

W niedzielę na Jasnej Górze zakończyła się XXVI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do tronu Królowej Polski. Hasło tegorocznego spotkania stanowiły słowa: "Idźcie i głoście". Pielgrzymów pozdrowił w trakcie modlitwy "Anioł Pański" Ojciec Święty Franciszek. Szczególne podziękowania na ręce o. Tadeusza Rydzyka skierował prezydent RP Andrzej Duda.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

Justyna Sieklucka: z TVP Info do TVN24

Justyna Sieklucka zaczęła pracę jako reporterka TVN24. Z końcem maja br. pożegnała się z TVP Info, gdzie pracowała od grudnia 2015 r. Jako reporterka relacjonowała wydarzenia polityczne, ponadto prowadziła serwisy informacyjne. W latach 2014-2015 Sieklucka była redaktor naczelną portalu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wcześniej przez trzy lata pracowała w Grupie TVN.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Oczy hakerów zwrócone na Polskę

Według Check Point Software Technologies Polska jest szóstym najbardziej zagrożonym cyberatakiem krajem w Europie - po Macedonii, Gruzji i Albanii. Malware WannaCry oraz Fireball zaraziły już ponad 25 proc. światowych sieci korporacyjnych. Z badań PWC wynika, że w Polsce 96 proc. firm doświadczyło co najmniej 50 ataków w ciągu roku (codziennie na świecie występuje ponad 26 tys. ataków), jednocześnie wzrosły koszty wynikające z cyberataków.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Rafał Wolski prowadzącym "Nie da się ukryć" w TVP Info

Rafał Wolski prowadzi niektóre wydania programu "Nie da się ukryć" w TVP Info, którego głównymi gospodarzami są Ewa Bugała i Piotr Pawelec. Wolski jest reporterem programu, przeszedł do jego redakcji z "Teleexpressu", w którym pracował jako reporter od października ub.r. Wcześniej był m.in. dziennikarzem i wydawcą w TVP3 Kielce, "Wiadomościach", Radiu PIN i Radiu Plus Kielce.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Z TVP rozstał się kierownik działu realizacji TAI

Łukasz Kardas, kierownik działu realizacji w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, odszedł z Telewizji Polskiej, w której pracował od 1994 roku. Zapowiedział, że pracuje nad własnym projektem. Kardas działem realizacji TAI kierował od stycznia br. Do stycznia ub.r. był dyrektorem TVP Polonia (objął to stanowisko w lipcu 2011 roku). Wcześniej (od maja 2010 roku do czerwca 2011 roku) kierował kanałem TVP Info.

Źródło: Press.pl

 

Nie żyje pionier rosyjskiego internetu

W wieku 51 lat zmarł w Moskwie znany bloger, działacz i dziennikarz Anton Nosik - poinformowali w niedzielę jego bliscy. Bywał nazywany jednym z ojców rosyjskiego internetu: założył tak popularne w Rosji serwisy, jak Gazeta.ru, Lenta.ru czy Newsru.com. W ostatnich latach Nosik był głównie znany jako autor popularnego, wpływowego bloga - jednego z najbardziej poczytnych w kraju, na którym komentował aktualności.

Źródło: Money.pl

 

Michał Lisiecki prezesem PMPG Polskie Media przez kolejne 5 lat

Michał Lisiecki został powołany przez radę nadzorczą PMPG Polskie Media na kolejną 5-letnią kadencję w funkcji prezesa spółki. Zarządza nią nieprzerwanie od 11 lat, jest też jej większościowym akcjonariuszem. Lisiecki jest jedynym członkiem zarządu PMPG Polskie Media. Ponadto jest prezesem w należących do grupy kapitałowej PMPG spółkach AWR Wprost (od 2010 roku) i Distribution Point Group (od 2013 roku), a od 2013 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej w firmie Orle Pióro wydającej „Do Rzeczy”.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

W Warszawie ukazuje się nowy miesięcznik „Centrum Miasta”

"Centrum Miasta" to nowy bezpłatny miesięcznik dystrybuowany w Warszawie. Wydawcą gazety jest Instytut Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej. Redaktor naczelną "Centrum Miasta" jest Anna Olejnicka-Oliwa - lokalna aktywistka, działająca na rzecz sąsiedzkich inicjatyw na warszawskim Powiślu. Współtworzy blog Mojepowisle.com, pisała teksty dla "PopWiśle", jest autorką książki "30 twarzy Powiśla". 

Źródło: Press.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl