PRAWO

 

Wyrok w sprawie z powództwa Sławomira Nowaka przeciwko "Wprost"

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Sławomira Nowaka w sprawie o ochronę dóbr osobistych przeciwko AWR "Wprost" oraz Sylwestrowi Latkowskiemu byłemu redaktorowi naczelnemu tygodnika "Wprost". Sprawa miała związek z artykułem "Nowak - złote dziecko Tuska" autorstwa Latkowskiego, Michała Majewskiego i Cezarego Bielakowskiego. Ponadto powód domagał się, aby wydawca "Wprost" jako administrator portalu wprost.pl przeprosił, za dopuszczenie do opublikowania krytykujących Sławomira Nowaka komentarzy internautów. W tym zakresie sąd cofnął sprawę do ponownego rozpoznania do sądu pierwszej instancji.

Źródło: Wprost.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Władze Telewizji Polskiej i Polskiego Radia z absolutorium za ubiegły rok

Zarząd i rada nadzorcza TVP otrzymały 27 czerwca br. absolutorium za działalność w 2016 roku. Walne zgromadzenie udziałowców udzieliło też we wtorek absolutorium zarządowi Polskiego Radia za analogiczny okres działania.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Adam Hlebowicz zastępcą dyrektora w IPN

Były dyrektor i redaktor naczelny Programu III Polskiego Radia Adam Hlebowicz został zastępcą dyrektora biura edukacji narodowej w Instytucie Pamięci Narodowej. Wcześniej kierował także Radiem Plus w Gdańsku.

Źródło: Press.pl

 

Daria Barycka kierownikiem redakcji rozrywki i oprawy TVP1

Daria Barycka obejmie stanowisko kierownika redakcji rozrywki i oprawy w TVP1 i przejmie obowiązki po Ewie Nowickiej, która będzie teraz szefową TVP HD. Ostatnio Barycka była związana z redakcją oprawy TVP Kultura, a jej przełożonym był dyrektor kanału Mateusz Matyszkowicz. Od lipca został on dyrektorem Jedynki i to właśnie on złożył Baryckiej propozycję pokierowania redakcją rozrywki i oprawy TVP1.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Dorota Wellman redaktor kreatywną nowego magazynu "Well"

W środę 5 lipca br. debiutuje magazyn dla kobiet Wydawnictwa Bauer "Well". Przygotowała go redakcja miesięcznika "Twój Styl". "Well" to magazyn dla kobiet. Na okładce pierwszego numeru jest Dorota Wellman, prezenterka "Dzień dobry TVN", która została redaktor kreatywną. Objętość czasopisma to 156 stron. "Well" został wydany w nakładzie 120 tys. egz., a jego cena to: 7,99 zł.

Źródło: Press.pl

 

Miały być superpremie w TVP, ale związki zawodowe skutecznie je zatrzymały

Władze TVP chciały wprowadzić nową premię, efektywnościową, przyznawaną za "realizację celów korporacyjnych". Miała przysługiwać zatrudnionym w warszawskiej siedzibie TVP dyrektorom i ich zastępcom (oprócz szefów biura reklamy). Premiom sprzeciwiły się wszystkie trzy reprezentowane związki zawodowe w TVP: Solidarność, Wizja i Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Telekomunikacji.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

Krzysztof Karwowski doradcą zarządu ds. publicystyki TVP

Krzysztof Karwowski został powołany na stanowisko doradcy zarządu Telewizji Polskiej i zajmie się koncentracją publicystyki anten nadawcy publicznego. Według informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Karwowski przygotował założenia dotyczące zmian w strukturze publicystyki Telewizji Polskiej, które teraz będzie wdrażał. Docelowo ma on stanąć na czele Agencji Publicystyki TVP (zarząd nie zatwierdził jeszcze powołania tej struktury).

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

KRRiT przyznała nową koncesję

Podczas posiedzenia 4.07.2017 KRRiT podjęła uchwałę u przyznaniu nowej koncesji na 10 lat dla spółki Interantional Communication z siedzibą w Warszawie, na rozpowszechnianie programu radiowego Wa wa Kielce (częstotliwość 104,6 MHz). Program ma mieć charakter lokalny i zawierać audycje o tematyce lokalnej dotyczącej Kielc i innych miejscowości objętych zasięgiem nadawania.

Źródło: KRRiT

 

Barbara Sowa po 10 latach rozstaje się z "DGP"

Z końcem lipca br. z "Dziennika Gazety Prawnej" (Infor Biznes) odchodzi dziennikarka ekonomiczna Barbara Sowa. W Inforze zaczęła pracę w 2007 roku, wraz ze startem projektu "Dziennik Polska Europa Świat" (początkowo wydawany przez Axel Springer Polska). Do redakcji "DGP" dołączyła Elżbieta Rutkowska, która zajmie się tematyką mediów, rynku reklamy i telekomunikacji. Dziennikarka przez 11 lat (od 2006 roku) związana była ze spółką Press.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Piotr Gursztyn będzie dyrektorem ds. komunikacji w TVP

Piotr Gursztyn, dotychczasowy dyrektor programowy Telewizji Polskiej, obejmie w spółce nowe stanowisko dyrektora ds. komunikacji. Ma pomagać prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu w utrzymywaniu kontaktów zewnętrznych - przejmie część jego spotkań z podmiotami zewnętrznymi. Podlegać mu będzie również biuro prasowe telewizji publicznej. Gursztyn zaczął pracę w TVP w styczniu ub.r. jako dyrektor TVP Historia. W grudniu ub.r. został dyrektorem biura programowego w spółce.

Źródło: Press.pl

 

TVN musi zapłacić fiskusowi 110 mln zł

Izba Administracji Skarbowej zarzuca spółce, że łącząc platformę "n" z Cyfrą+ nie zapłaciła należnego podatku dochodowego. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", TVN dostał decyzję Izby nakazującą zapłatę zaległych 110 mln zł wraz z odsetkami. Spółka nie zgadza się z taką interpretacją i kieruje sprawę do wojewódzkiego sądu administracyjnego. Dokona zapłaty naliczonej kwoty w wymaganym terminie, a następnie natychmiast będzie dochodzić jej zwrotu.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

TVP chce zaciągnąć 800 mln zł kredytu

800 mln zł kredytu ma zaciągnąć niebawem Telewizja Polska w Banku Gospodarstwa Krajowego. Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl - stosowne dokumenty mają zostać podpisane w ciągu kilku najbliższych dni. Podjęcie takich kroków ma być efektem zamrożenia prac nad uszczelnieniem abonamentu rtv.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Tadeusz Płużański szefem publicystyki TVP Info

Tadeusz M. Płużański został kierownikiem redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacji w Telewizji Polskiej. Zajął miejsce Dawida Wildsteina, który ma pełnić w TVP inną funkcję - w grę wchodzi m.in. posada wicedyrektora TVP 1.

Źródło: Dziennik.pl

 

Karol Modzelewski, Mateusz Opyrchał i Dawid Wajda dołączyli do RMF FM

W ostatnim czasie do grona prowadzących programy w RMF FM dołączyli Karol Modzelewski, Mateusz Opyrchał i Dawid Wajda. Modzelewski pełni rolę współprowadzącego poranny program „Wstawaj, szkoda lata”. Z kolei Opyrchał i Wajda prowadzą audycję „Przebój lata”.  

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Magdalena Siemiątkowska zastępcą naczelnego Nowej TV

3 lipca br. Magdalena Siemiątkowska obejmie stanowisko zastępczyni redaktora naczelnego newsów i publicystyki Nowej TV. Będzie też wydawcą programu informacyjnego pt. "24 godziny". Siemiątkowska dotychczas była wydawcą programu informacyjnego, który Maciej Orłoś prowadzi w telewizji Wirtualna Polska. Wcześniej pracowała w TVP Info.

Źródło: Press.pl

 

Ultimatum dla Kataru

Kraje arabskie, które poddały Katar izolacji, żądając od tego kraju spełnienia 13 żądań, wydłużyły termin na spełnienie tych postulatów o 48 godzin, czyli do nocy z wtorku na środę. Decyzja zapadła na prośbę mediującego w sporze Kuwejtu. Jednym z warunków jest zamknięcie katarskiej telewizji Al-Dżazira.

Źródło: PAP, TVP.Info

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl