PRAWO

 

Prezenter prognozy pogody TVP podejrzany w "aferze spółdzielczej"

Prokuratur Okręgowa w Warszawie postawiła Jackowi S., prezenterowi prognozy pogody w TVP, zarzuty karne o niegospodarność oraz działanie na szkodę majątkową Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie. Pogodynek był członkiem zarządu spółdzielni. S. pracuje w Telewizji Polskiej od wielu lat, jest prezenterem prognozy pogody w TVP2. Został zawieszony w pełnionych obowiązkach do odwołania.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ojciec Dody wygrał z TVN

Paweł Rabczewski wygrał sprawę o ochronę dóbr osobistych z telewizją TVN. Ogólnopolska stacja ma w ramach zadośćuczynienia zapłacić po 25 tys. zł na rzecz Rabczewskiego oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowie. Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał również TVN opublikowanie przeprosin za słowa, które padły kilka lat temu w programie "Na językach" pod adresem Pawła Rabczewskiego i sytuacji związanej z jego potomstwem. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: „Tygodnik Ciechanowski”

 

Dyscyplinarne paragrafy Romana Giertycha

Przed Okręgową Radą Adwokacką w Warszawie toczy się postępowanie dyscyplinarne w sprawie możliwego konfliktu interesów związanego z występowaniem Romana Giertycha jako pełnomocnika polityków pozywających tygodnik "Wprost", a jednocześnie jako strona własnych sporów sądowych z tygodnikiem. To efekt zawiadomienia, jakie w kwietniu złożył do Rzecznika Dyscyplinarnego ORA w Warszawie wydawca "Wprost".

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Meksyk podsłuchuje dziennikarzy

Grupa dziennikarzy śledczych, działaczy organizacji pozarządowych i obrońców praw człowieka uważa, że rząd śledzi ich za pomocą programu infekującego telefony komórkowe. Wczoraj dziennikarze złożyli w prokuraturze generalnej skargę na rząd prezydenta Enrique Penii Nieto. Śledztwo prowadzone od dłuższego czasu przez amerykański dziennik "The New York Times" oraz kilka organizacji strzegących wolności informacji w sieci wykazało, że od kilku lat meksykańskie władze posługują się wyrafinowanym systemem elektronicznym do przechwytywania wiadomości w komórkach.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

 

Startuje "Lato z Radiem 2017"

W czwartek, 22 czerwca, startuje tegoroczne "Lato z Radiem". Dwa dni później zaczyna się letnia trasa "LzR" - na początek koncertem w Płońsku. Zagrają Maryla Rodowicz, Kasia Popowska i Szymon Wydra & Carpe Diem. W tym roku prowadzącym koncerty "Lata z Radiem" będzie znowu Roman Czejarek. Partnerować mu będzie Marta Januszewska. Drugą parą prowadzących mają być Monika Tarka i Robert Kilen, którzy rok temu dołączyli do prowadzących audycję.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ewa Bugała kieruje redakcją serwisów TVP Info

Ewa Bugała, szefowa i prowadzącą program "Nie da się ukryć" została szefem redakcji serwisów TVP Info. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Dziemiańczuka, który pozostaje w TVP Info na stanowisku wydawcy.

Źródło: Press.pl

 

Opole 2017 we wrześniu w TVP

Telewizja Polska i Miasto Opole "zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie" dotyczące organizacji festiwalu w Opolu. W oficjalnym komunikacie TVP poinformowała, że "Ustalono, że Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu". TVP zadeklarowało, że „dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu”.

Źródło: TVP

 

Wystartowała telewizja braci Karnowskich

Pierwszym gościem studia telewizji wPolsce była Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. - Siedem lat temu otwierając portal wPolityce.pl zapowiadaliśmy, że intencją niewielkiego zespołu jest stworzenie medium dynamicznego i nowoczesnego, nieustannie rozwijającego się, dostosowanego do nowych nawyków korzystania z mediów, ale i budującego społeczność - napisali na stronie wPolsce.pl bracia Karnowscy.

Źródło: Press.pl

 

YouTube wprowadza nowe narzędzia do walki z treściami wspierającymi terroryzm

Koncern Google wprowadził w należącym do niego serwisie YouTube nowe rozwiązania, które mają za zadanie ograniczenie dostępu do materiałów wspierających i propagujących terroryzm. Ekstremistyczne treści mają być lepiej niż dotąd identyfikowane i usuwane, a twórcy kontrowersyjnych wideo zostaną pozbawieni możliwości zarabiania na nich. Według zapowiedzi w mechanizmy kontrolujące zasoby YouTube’a została wbudowana sztuczna inteligencja, która ma w automatyczny sposób odsiewać i blokować materiały wspierające terroryzm.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Dziennikarze rosyjskiego Pierwszego Kanału piszą raporty dla Kremla

Korespondenci z oddziałów regionalnej rosyjskiej państwowej telewizji Pierwszy Kanał są zobowiązani do pisania raz w tygodniu raportów o tematach, którymi żyją mieszkańcy danego regionu. Trafiają one do administracji prezydenta Rosji - informuje niezależna telewizja Dożd.

Źródło: Press.pl

 

Komisja Europejska chce rekordowej kary od Google za praktyki monopolistyczne

Według nieoficjalnych doniesień Komisja Europejska jest na końcowym etapie postępowania w sprawie monopolistycznych praktyk stosowanych przez Google na unijnym rynku. Jeśli zarzuty się potwierdzą to koncern może zapłacić karę w wysokości ponad 1,06 miliarda euro, najwyższą w historii UE. Według unijnych urzędników postępowanie doprowadziło do wniosku, że Google systematycznie faworyzuje swoją porównywarkę cenową znaną pod nazwą Google Shopping w wynikach wyszukiwania stron internetowych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zwolnienia grupowe w Huffington Post

Serwis newsowy Huffington Post przeprowadził grupowe zwolnienia w amerykańskiej centrali. Redukcja motywowana jest zmianami strukturalnymi. Dotknęła 39 dziennikarzy. Wśród nich jest David Wood, który w 2012 roku zdobył jedyną jak dotąd nagrodę Pulitzera dla redakcji Huffington Post.

Źródło: Press.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl