PRAWO

 

PWPW wygrała prawomocnie proces z "Dziennikiem Gazetą Prawną" o publikację sprostowania

Sąd Apelacyjny przyznał rację Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w sporze z "Dziennikiem Gazetą Prawną" (Infor Biznes). Chodzi o artykuł Sylwii Czubkowskiej o zwolnieniach w PWPW. Spółka poprosiła pisemnie o sprostowanie tekstu jednakże redaktor naczelny dziennika, Krzysztof Jedlak, odmówił jego publikacji, argumentując, że autorka powołuje się na opinie, a te nie podlegają sprostowaniu. Sądy obu instancji przyznały rację PWPW zobowiązały pozwanego do opublikowania sprostowania prasowego w papierowym wydaniu dziennika. Wyrok jest prawomocny.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Skarga na TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmie się skargą na Telewizję Polską, która zablokowała reklamę "Naszego Dziennika". Adresowaną do szefa KRRiT skargę w tej sprawie złożyli w ubiegłym tygodniu Marek Jurek i Krzysztof Kawęcki z Prawicy Rzeczpospolitej. Apelują do Witolda Kołodziejskiego, aby wezwał TVP do powstrzymania się od tego rodzaju praktyk.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

Ewa Millies-Lacroix zarządza nowo utworzoną agencją kreacji teatru tv

Zarząd Telewizji Polskiej powołał Agencję Kreacji Teatru Telewizji Polskiej, która zajmie się produkcją spektakli telewizyjnych. Nadzór nad nową jednostką - jako pełnomocnik zarządu - objęła Ewa Millies-Lacroix, od wielu lat związana z redakcją Teatru Telewizji. Głównym zadaniem agencji jest tworzenie spektakli TT, przeznaczonych dla anten TVP oraz serwisu VoD.tvp.pl. Telewizja Polska chce zwiększyć liczbę premierowych spektakli, prezentowanych w ramach poniedziałkowego pasma TVP1 Teatr Telewizji oraz Studia Teatralnego Dwójki.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Telewizja Republika ma być dokapitalizowana

Zarząd Telewizji Republika SA poinformował w enigmatycznym komunikacie, że powstanie nowa grupa inwestorów, która obejmie kontrolny pakiet akcji spółki. Mają się w niej znaleźć: Strefa Wolnego Słowa (spółki wydające "Gazetę Polską", "Gazetę Polską Codziennie" i serwis Niezalezna.pl) i nowy inwestor, którego wiceprezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz nie chce ujawnić. Na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (19 czerwca br.) zostaną wprowadzone zmiany we władzach spółki.

Źródło: Press.pl

 

Krzysztof Kur kieruje Agencją Muzyczną Polskiego Radia

W zeszły piątek zarząd Polskiego Radia odwołał Piotra Iwickiego ze stanowiska dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pozostanie on pracownikiem PR. Obowiązki szefa jednostki pełni Krzysztof Kur, dotychczasowy zastępca dyrektora Polskiej Orkiestry Radiowej. W latach 2005-2012 Kur był zastępcą dyrektora naczelnego Warszawskiej Opery Kameralnej. Jest absolwentem Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ewa Ivanova redaktorką i dziennikarką w "Rzeczpospolitej"

Ewa Ivanova została redaktor prowadzącą dodatek "Prawo co dnia" oraz dziennikarką działu prawnego "Rzeczpospolitej" (Gremi Media). Ostatnio była dziennikarką serwisu Polskamowi.pl, wcześniej (w latach 2009-2016) była związana z "Dziennikiem Gazetą Prawną" (Infor Biznes).

Źródło: Press.pl

 

Michał Pol szefem sportu w Grupie Onet-RASP

Michał Pol obejmie w Grupie Onet-RAS Polska funkcję dyrektora zarządzającego pionem sportowym. Jednocześnie ma przestać być redaktorem naczelnym "Przeglądu Sportowego" - wynika z nieoficjalnych informacji Wirtualnemedia.pl. Najbardziej prawdopodobne jest że tę ostatnią funkcję obejmie osoba z obecnego składu redakcji "PS".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Brygida Grysiak laureatką nagrody dziennikarskiej Ślad

Dziennikarka TVN 24 Brygida Grysiak została otrzymała nagrodę dziennikarską Ślad im. biskupa Jana Chrapka. Grysiak została doceniona za "profesjonalizm i obiektywizm dziennikarski" oraz "odważne świadectwo chrześcijańskie w mediach". Otrzymała statuetkę autorstwa Gustawa Zemły i 10 tys. zł.

Źródło: Press.pl

 

Mateusz Maranowski z Telewizji Polskiej prowadzącym audycje w Polskim Radiu 24

Dziennikarz Telewizji Polskiej Mateusz Maranowski zaczął współpracę w Polskim Radiu 24. Prowadzi w rozgłośni wybrane audycje, m.in. "Nos Kleopatry". Poprzednio gospodarzem programu był głównie Wiktor Świetlik, który pod koniec maja został dyrektorem radiowej Trójki. Ponadto Maranowski będzie prowadził w PR24 "Gorący Temat" emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 15:10.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wojciech Krzyżaniak rozpoczął współpracę z Onetem

Od 1 czerwca do redakcji program tv w Onecie dołączył Wojciech Krzyżaniak. Dziennikarz codziennie recenzuje ramówki programów telewizyjnych. Krzyżaniak przez cztery lata (do lutego 2017 roku) prowadził "Program telewizyjny" w Tok FM (Agora). Poza tym był redaktorem naczelnym dodatku telewizyjnego do "Gazety Wyborczej" (Agora) i "Kropka TV" (P&P), wydawanego dla sieci sklepów Biedronka.

Źródło: Press.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl