PRAWO

 

TVN i Onet nie przeproszą chirurga Bakuły

Dziennikarze nie mieli prawa podawać nazwiska chirurga w związku z jego dyscyplinarką, ale i tak nie muszą go przepraszać. Tak orzekł w piątek Sąd Najwyższy w sprawie o ochronę dóbr osobistych, której domagał się Adam G. lekarz, który wykonał operację plastyczną Hannie Bakule - w jej ocenie, oględnie mówiąc, nieudaną. Wcześniej sądy I i II instancji oddaliły pozew, wskazując, że informacje zawarte w spornej publikacji były prawdziwe i przygotowane z należytą starannością. Wyrok SN jest ostateczny.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Przemysław Wenerski: z TVP Info do głównego wydania "Wiadomości"

Przemysław Wenerski został wydawcą głównego wydania "Wiadomości" TVP1. Poprzednio, od sierpnia ub.r., Wenerski był wydawcą w TVP Info. Wcześniej przez pięć lat pracował w TVN24, (jako reporter w programie "Czarno na białym"), a także w TVN Warszawa i TVP Poznań.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Emitel chce konkursu na nowe kanały naziemne

Spółka, która dostarcza sygnał telewizji naziemnej, szuka sposobu na zapełnienie programami miejsc, z których nie korzysta Telewizja Polska. W piątek Emitel dowiedział się, że w zmobilizowaniu TVP nie pomoże jej Urząd Komunikacji Elektronicznej. Operator wnioskował o to w styczniu tego roku. Liczył na to, że decyzja wydana przez UKE zawierałaby horyzont czasowy, w jakim TVP byłaby zobowiązana uruchomić swoje kanały na ósmym multipleksie. Prezes UKE uznał jednak postępowanie za bezprzedmiotowe i je umorzył.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Filip Memches znów prowadzi w Polskim Radiu 24 audycję "Z duszą czy bez"

Filip Memches porozumiał się z Polskim Radiem co do warunków powrotu do pracy. W niedzielę poprowadził audycję "Z duszą czy bez" w Polskim Radiu 24. Memches stracił pracę w rozgłośni w maju br., po tym, jak pod koniec kwietnia zaprosił do prowadzonej przez siebie audycji Jana Hartmana - publicystę o lewicowych poglądach. Wówczas też z tego samego powodu odwołano ze stanowiska wicedyrektora anteny, Krzysztofa Gottesmana.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP odsunęła Radka Kobiałko od reżyserowania "O!Polskich przebojów"

Radek Kobiałko, reżyser i producent TVP poinformował, że Telewizja Polska odsunęła go od programu "O!Polskich przebojów", który reżyserował od marca br. Zaznaczył, że w ostatnim czasie "upierał się przy zapraszaniu określonych artystów", a także odmówił reżyserii koncertu piosenek Wojciecha Młynarskiego, który miał odbyć się wbrew woli rodziny poety.

Źródło: Press.pl

 

Rafał Romaniuk: z Grupy Onet-RASP do Arskom Group

Rafał Romaniuk przeszedł z Grupy Onet-RAS Polska do agencji marketingu sportowego Arskom Group. Pracę zacznie we wrześniu br., obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora zarządzającego. Będzie odpowiedzialny za strategiczny rozwój agencji, a także wydawane przez nią polskie edycje magazynów „FourFourTwo” i „Stuff” (redaktorem naczelnym pierwszego pozostaje Bartosz Król, a drugiego - Jarosław Babraj).

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nie żyje Michał Wyszowski

26 maja, w szpitalu w Wałbrzychu, zmarł Michał Wyszowski, dziennikarz Radia Wrocław. Miał 39 lat. We wrześniu ubiegłego roku doznał udaru pnia mózgu. Zapadł w śpiączkę, ale wszyscy do końca wierzyli, że dzięki pomocy uda się przeprowadzić badania, a dziennikarz w końcu się obudzi.

Źródło: „Gazeta Wrocławska”

 

Aktorka Dominika Figurska przeprasza dziennikarkę "Wyborczej"

Aktorka Teatru Polskiego Dominika Figurska oficjalnie przeprosiła dziennikarkę "Wyborczej" Magdalenę Piekarską za naruszenie jej dóbr osobistych. Przyznała również, że zarzuty, które pod jej adresem wysunęła, były "całkowicie nieprawdziwe". Chodzi o sugestie, że są dokumenty potwierdzające, iż Piekarska pobierała pieniądze za pochlebne recenzje spektakli wystawianych za poprzedniego szefa Teatru Polskiego - Krzysztofa Mieszkowskiego.

Źródło: Wyborcza.pl

 

TVP podpisała porozumienie o współpracy z chińską telewizją Hubei TV

Porozumienie o współpracy stanowi deklarację chęci nawiązania kooperacji pomiędzy nadawcami w takich obszarach jak: wymiana materiałów informacyjnych, udostępnianie audycji telewizyjnych, udział w festiwalach, targach i konkursach telewizyjnych, realizacja produkcji filmowych, szkolenie pracowników, realizacja zdjęć przez ekipy telewizyjne, wymiana usług techniczno - produkcyjnych.

Źródło: TVP.info.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl