PRAWO

 

"Głos Wągrowiecki" skazany za zdjęcie bohaterki materiału z "Magazynu Expressu Reporterów", będzie apelacja

Mimo, że bohaterka tekstu z "Głosu Wągrowieckiego" (Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza) została wcześniej pokazana w telewizji w tym samym kontekście, tygodnik nie miał prawa pokazywać jej na okładce i tym samym wykorzystać jej wizerunku - orzekł w lutym br. Sąd Okręgowy w Poznaniu. Zamiast 30 tys. zasądził jednak kwotę 3 tys. zadośćuczynienia. Wydawca nie zgadza się z tym wyrokiem i na początku maja złożył od niego apelację do Sądu Apelacyjnego w Poznaniu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Dziennikarz TVN skazany na grzywnę za naruszenie miru domowego

Sąd Okręgowy w Białymstoku orzekł w piątek 28 kwietnia, że wchodząc na prywatną posesję wbrew woli właścicielki, ekipa TVN naruszyła mir domowy. Reporter ma zapłacić 2,5 tys. zł grzywny. Sąd uznał, że to on decydował o aktywności całej ekipy (również o wejściu na posesję) i że były przesłanki do warunkowego umorzenia postępowania wobec dwóch pozostałych członków ekipy. Wyrok jest prawomocny. Dziennikarze realizowali materiał o samobójstwie nastolatka ze wsi k. Sokółki.

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Radio ZET przeprasza premiera i prezydenta za nieprawdziwą informację o wizycie w Bochni

Dyrektor informacji Eurozetu Daniel Adamski skierował do Kancelarii Prezydenta i Kancelarii Premiera pisma z przeprosinami za podanie przez Radio ZET nieprawdziwej informacji o zasypaniu wykopaliska archeologicznego w Bochni w związku z wizytą premier Beaty Szydło i prezydenta Andrzeja Dudy. - Wyciągnięto konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Adamski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Filip Połoska odszedł z Agory

Filip Połoska, szef programowy strony głównej Gazeta.pl (Agora SA), rozstał się z portalem. Szefem programowym Gazeta.pl był od 2015 roku, a wcześniej, od 2011 roku, pracował w portalu jako redaktor internetu. Był też twórcą satyrycznego "Faktoidu".

Źródło: Press.pl

 

Klaudiusz Pobudzin pozostaje szefem "Teleexpressu"

W zeszły czwartek nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - decyzją zarządu z TVP odchodzi za porozumieniem stron Piotr Lichota, dotychczasowy szef TAI, a jego obowiązki przejął Klaudiusz Pobudzin. Według informacji Wirtualnemedia.pl, Klaudiusz Pobudzin będzie łączył funkcje p.o. dyrektora TAI i kierownika redakcji "Teleexpressu", którą pełni od sierpnia ub.r. Zarząd TVP nie planuje powoływania nowego szefa "Teleexpressu".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nowy rzecznik prezydenta

Krzysztof Łapiński został nowym rzecznikiem prezydenta. Łapiński, obecnie poseł PiS, zostanie sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W związku z tym będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. Dotychczas za kontakty Kancelarii Prezydenta z mediami odpowiadał dyrektor biura prasowego KP Marek Magierowski, który w piątek poinformował o swojej rezygnacji.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

Marek Durmała prowadzącym „Info wieczór” w TVP Info

Marek Durmała zadebiutował w stacji jako gospodarz programu „Info wieczór” w TVP Info. Ze stacją jest związany od ponad roku. Wcześniej przez 11 lat pracował w TVP3 Katowice, a przez dwa lata prowadził też programy w TVP Regionalnej. Innymi gospodarzami „Info wieczór” są Rafał Stańczyk i Łukasz Sobolewski. Program jest nadawany codziennie o godz. 21:00. Przedstawiane są w nim najważniejsze wiadomości mijającego dnia.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ewa Wieczorek zastąpiła Paulinę Reiter na stanowisku naczelnej "Wysokich Obcasów"

Ewa Wieczorek została redaktor naczelną "Wysokich Obcasów", sobotniego magazynu "Gazety Wyborczej" (Agora). Wieczorek wróciła na to stanowisko po kilkuletniej przerwie. Z "Wysokimi Obcasami" związana jest od początku ich istnienia, czyli od 1999 roku. Zastąpiła Paulinę Reiter, która pozostaje w zespole magazynu. Reiter kierowała "WO" od lipca 2014 roku.

Źródło: Press.pl

 

Terlikowski przestanie być szefem TV Republika. Zastąpi go Dorota Kania

Tomasz Terlikowski wkrótce przestanie być redaktorem naczelnym Telewizji Republika. Jego miejsce zajmie dziennikarka "Gazety Polskiej" Dorota Kania. - Wszelkie ogłoszenia w tej sprawie będą w poniedziałek - powiedział DoRzeczy.pl Tomasz Sakiewicz, członek zarządu Telewizji Republika ds. ładu korporacyjnego oraz redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Źródło: DoRzeczy.pl  

 

Piotr Dziemiańczuk nie jest już szefem informacji w TVP Info

Piotr Dziemiańczuk został w czwartek odwołany przez zarząd Telewizji Polskiej z funkcji wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zarządzającego treściami informacyjnymi w TVP Info. Dziemiańczuk wcześniej był m.in. wydawcą "Panoramy" i dziennikarzem TVP Szczecin.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Marta Budzyńska-Giersz została prezenterką Polsat News

Marta Budzyńska-Giersz, związana ostatnio z Telewizją Polską, od maja jest prezenterką Polsat News. W TVP Budzyńska-Giersz pracowała od 2007 roku. Była reporterką "Panoramy", a później prezenterką "Panoramy Flesz" i "Panoramy Kraj".

Źródło: Press.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl