PRAWO

 

Sąd po stronie facebookowicza

Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla osób prowadzących strony na Facebooku. Dotyczy on odpowiedzialności za umieszczane tam wypowiedzi. SN uznał, że założenie strony nie oznacza automatycznej odpowiedzialności. Jeśli założyciel jest usługodawcą hostingowym, to podlega rygorom ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jeśli nie, trzeba mu wykazać indywidualnie bezprawne działanie. Sprawa dotyczyła obraźliwych wpisów na stronie Fb Dariusza M., w którego obronie skargę kasacyjną złożył RPO. Sąd Najwyższy przyznał jej rację i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Marta Budzyńska-Giersz po 10 latach pracy rozstała się z Telewizją Polską

Marta Budzyńska-Giersz zakończyła pracę w Telewizji Polskiej, z którą była związana przez 10 lat. Prowadziła "Panoramę" i "Wiadomości" oraz programy informacyjne i ekonomiczne w TVP Info. Wcześniej pracowała w radiowej Jedynce. Dziennikarka o swoim odejściu z telewizji publicznej poinformowała w czwartek na Facebooku.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Eryk Mistewicz dostał audycję w radiowej Jedynce

Eryk Mistewicz, specjalista od marketingu politycznego w ostatnie piątki miesiąca będzie w Programie I Polskiego Radia prowadził audycję "Arystokracja rozumu". Audycja ma być nadawana w pasmie wieczornym od godz. 23.10. Mistewicz do programu ma zapraszać filozofów, naukowców, strategów geopolityki i liderów opinii.

Źródło: Press.pl

 

Bartłomiej Misiewicz w Telewizji Republika ma prowadzić program o obronności

Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz ma prowadzić w Telewizji Republika program dotyczący obronności i bezpieczeństwa kraju. - Już pół roku temu złożyłem mu propozycję - podkreśla Tomasz Sakiewicz, członek zarządu stacji. Wcześniej pojawiły się informacje, że Misiewicz będzie w stacji odpowiadał za pozyskiwanie umów reklamowych i sponsorskich.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

G+J na dwa tygodnie pozbawia redakcje naczelnych

Grupa wydawnicza Gruner + Jahr wysyła wszystkich redaktorów naczelnych swoich niemieckich tytułów na dwutygodniowe wyjazdy w okresie od 8 do 19 maja. W tym czasie zespoły redakcyjne mają testować "nowe formy współpracy" i realizować "alternatywne koncepcje dziennikarskie". Przedstawiciele wydawnictwa wyjaśniają, że chodzi przede wszystkim o "zerwanie z rutyną".

Źródło: Press.pl

 

Audycja Łukasza Adamskiego i Grzegorza Kasjaniuka w Radiu Olsztyn

W czwartek, 27 kwietnia 2017 roku na antenie Radia Olsztyn wystartował nowy program kulturalny „Okno na kulturę”. Gospodarzami audycji są Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk, którzy rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji, która jest realizowana we współpracy z wNas.pl (dział kultura wPolityce.pl), pojawiają się również goście ze świata kultury. Radio Olsztyn  „Okno na kulturę” emituje w czwartki o godz. 20.05, począwszy od 27 kwietnia br.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Ringier Axel Springer Media wykupił od TVN resztę udziałów w Onecie

26 kwietnia Ringier Axel Springer Media AG i TVN SA podpisały umowę dotyczącą nabycia przez RASM AG pozostałych 25 proc. udziałów w Onet Holding. Szwajcarska spółka stała się tym samym jedynym właścicielem Onetu. Z zarządu Onet Holding odchodzą menedżerowie TVN: Piotr Jastrzębski i Marek Szydłowski. Spółki nie ujawniają kwoty transakcji. Jest ona następstwem umowy zawartej między TVN a RASM AG w 2012 roku. Wtedy RASM AG za 75 proc. Onetu zapłacił 956,25 mln zł.

Źródło: Press.pl

 

Sylwia Urban wiceszefem redakcji sportowej Polskiego Radia

Michał Gąsiorowski z końcem kwietnia zostanie odwołany z funkcji zastępcy redaktora naczelnego naczelnej redakcji sportowej Polskiego Radia. Funkcję tę obejmie Sylwia Urban. Gąsiorowski nadal będzie pracował w rozgłośni. O zmianie zdecydował zarząd Polskiego Radia. Urban jest dziennikarką Jedynki, gdzie m.in. prowadzi informacyjne serwisy sportowe i "Kronikę sportową". Jest związana z Polskim Radiem od ponad 10 lat.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Dziennikarze do lustracji

Rada Mediów Narodowych zaapelowała wczoraj do szefów mediów publicznych o niezatrudnianie byłych funkcjonariuszy komunistycznych służb, a także o niepodejmowanie z nimi żadnej innej formy współpracy mającej wpływ na treść programu. - Musimy się odciąć od PRL-u - powiedziała Joanna Lichocka, poseł PiS-u i członek RMN, która zaproponowała wydanie apelu w tej sprawie.

Źródło: „Gazeta Polska Codziennie”

 

Pierwsi przedstawiciele ministra kultury trafili do rad nadzorczych

Rada Mediów Narodowych zmieniła skład rad nadzorczych Polskiego Radia i regionalnego Radia PiK w Bydgoszczy, umieszczając w nich osoby rekomendowane przez resort kultury. Z rady nadzorczej PR odwołano Macieja Jankiewicza, powołując na jego miejsce Grzegorza Kłoczkę. Z kolei z rady nadzorczej Radia PiK odwołano Andrzeja Walkowiaka, zastępcę przewodniczącego. Jego miejsce zajęła Monika Wyszomirska-Łapczyńska. To początek zmian w radach nadzorczych mediów publicznych. Wicepremier i minister kultury Piotr Gliński chce bowiem umieścić swoich przedstawicieli we wszystkich 20 spółkach.

Źródło: Press.pl

 

Piotr Walter i Aleksander Wilewski dołączyli do rady nadzorczej Wirtualnej Polski

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Wirtualnej Polski wybrało jej nową radę nadzorczą. Oprócz dotychczasowych członków są w niej Piotr Walter i Aleksander Wilewski. Akcjonariusze powołali też Jacka Świderskiego na kolejną kadencję w funkcji prezesa oraz zaakceptowali wypłatę 1,10 zł dywidendy na akcję.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Zmarł Zdzisław Pietrasik

Zdzisław Pietrasik miał 69 lat. Urodził się 20 listopada 1947 r. w Sadówce, zmarł w Warszawie 26 kwietnia. Z "Polityką" związany niemal od zawsze. Przez lata pełnił w tygodniku funkcję szefa działu kulturalnego. Publikował także m.in. na łamach pism "itd." i "Kultura" Pietrasik pisał o polskiej kinematografii i teksty publicystyczne szerzej o polskiej kulturze. Był także pomysłodawcą Paszportów "Polityki" - nagród przyznawanych w dziedzinie kultury. Należał do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Źródło: Polityka.pl

 

Michał Broniatowski szefem sekcji Politico w Onecie

W połowie maja Onet.pl uruchomi sekcję Politico. Na jej czele stanie Michał Broniatowski, dotychczasowy redaktor naczelny miesięcznika "Forbes". Onet.pl w sekcji Politico będzie publikować artykuły i teksty publicystyczne na temat regulacji i polityki europejskiej oraz kluczowych osób w Unii Europejskiej. Nowym redaktorem naczelnym "Forbes" zostaje Paweł Zielewski, dotychczasowy wicenaczelny miesięcznika.

Źródło: Press.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl