Wyłoniono laureatów 13. edycji konkursu BZ WBK Press Foto

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzona fotografia została wykonana w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem. W tym roku zdjęcia do konkursu nadesłała rekordowa liczba ponad 500 polskich zawodowych fotoreporterów zatrudnionych w redakcjach oraz freelancerów.

Źródło: Onet.pl

 

Jacek Gądek z Wirtualnej Polski przechodzi do Gazeta.pl

Jacek Gądek od maja br. będzie reporterem politycznym Gazeta.pl (Agora SA). W newsroomie Gazeta.pl będzie pisał teksty i tworzył materiały wideo na tematy polityczne. Do końca miesiąca jest reporterem Wirtualnej Polski, z którą jest związany od kwietnia ub.r. Współpracuje także z "Tygodnikiem Powszechnym".

Źródło: Press.pl

 

Radio Zet Chilli zmieni nazwę na Chilli Zet

Radio Zet Chilli wraca do poprzedniej swojej nazwy Chilli Zet. Spółka Eurozet otrzymała na to zgodę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja nazywała się tak do 2013 roku. - Przywracamy tym samym pierwotną tożsamość marki - mówi Wirtualnemedia.pl Sławomir Assendi, dyrektor zarządzający ds. stacji lokalnych i ponadregionalnych Grupy Eurozet.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Bild" grozi bojkotem imprezy FIFA w Rosji, bo nie godzi się na cenzurę

Rosyjskie władze i piłkarska federacja FIFA planują znaczne ograniczenie wolności prasy podczas turnieju o Puchar Konfederacji, który na przełomie czerwca i lipca br. odbędzie się w Rosji - alarmuje "Bild". Chodzi o zapisy w regulaminie dla osób ubiegających się o akredytację prasową na turniej w Rosji. Niemiecki dziennik zapowiada bojkot imprezy, jeśli wymienione zapisy nie zostaną zmienione.

Źródło: Press.pl

 

Falenta dyktował Nisztorowi teksty do „Wprost” i „Pulsu Biznesu”? To „kłamstwo i bzdura”

Portal Kulisy24.co ujawnił protokół z przesłuchania współpracownika Marka Falenty, głównego podejrzanego w aferze podsłuchowej z 2014 roku. Z dokumentu wynika, że biznesmen „dyktował dziennikarzom teksty”, które miały się ukazywać w „Pulsie Biznesu” i „Wprost”, m.in. Piotrowi Nisztorowi. - Treść tych zeznań to kłamstwo i bzdura – zaprzecza dziennikarz w rozmowie z portalem Wirtualnamedia.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Eska TV ma wrócić na pierwszy multipleks, nadawca rezygnuje z kanału 8TV

Grupa ZPR Media chce zrezygnować z nadawania kanału 8TV. Jego miejsce na multipleksie ponownie ma zająć Eska TV - wynika z ustaleń "Presserwisu". Jednocześnie kablowo-satelitarna Eska TV ma nadawać pod zmodyfikowaną nazwą - prawdopodobnie Eska TV Extra.

Źródło: Press.pl

 

CBA w TVP na prośbę Kurskiego? Kukiz docieka, czemu ignorowano jego pisma

Paweł Kukiz zamieścił na Facebooku pismo, które wysłał do Ernesta Bejdy, szefa CBA. Polityk odniósł się w nim do niedawnych doniesień medialnych, według których Jacek Kurski informował, że zaprosił CBA do przeprowadzenia kontroli w sprawie nieprawidłowości związanych z przetargami technologicznymi i digitalizacją filmów w TVP. Polityk zwrócił się w związku z tym do CBA z pytaniami o to, czy rzeczywiście takie zdarzenie miało miejsce i jeśli tak, to kiedy, w jakiej formie Kurski wystosował zaproszenie i do kogo zostało ono zaadresowane. Wcześniej Kukiz informował, że Kukiz'15 trzykrotnie zwracał się do CBA z prośbą o podjęcie postępowania sprawdzającego w spółce TVP S.A.

Źródło: Wprost.pl

 

Paweł Badzio ma być nowym dyrektorem Polskiego Radia 24

Nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym informacyjno-publicystycznego Polskiego Radia 24 prawdopodobnie zostanie Paweł Badzio. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że jego nominacja jest praktycznie przesądzona i może do niej dojść w ciągu najbliższych dni. Od listopada 2016 roku dyrektorem i redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24 jest Tomasz Kuc, a wicedyrektorem - Krzysztof Gottesman. Ostatnio Paweł Badzio pracował w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie był szefem działu Media-Gospodarka.

Źródło: Press.pl

 

Radio Poznań świętuje 90-lecie i będzie mieć nowe logo

Radio Merkury zmienia się w Radio Poznań i świętuje jubileusz 90-lecia istnienia. Wczoraj odbyła się jubileuszowa gala. Z tej okazji dla słuchaczy przygotowano konkursy z nagrodami. Stacja zyska także nowe logo. Zostało wyłonione w otwartym konkursie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

KRRiT szuka firmy, która oceni ofertę programową mediów publicznych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szuka firmy, która poprzez monitoring przeprowadzi analizę programów mediów publicznych. Analiza ma ocenić ofertę programową, w tym sposób realizacji zadań programowych nadawcy publicznego i stopień realizacji uzgodnionych przez nadawcę z KRRiT planów programowych na ten rok.

Źródło: Press.pl

 

35-lecie "Listy przebojów Trójki"

- Kultowa, magiczna, najważniejsza na świecie - taka jest dla wielu słuchaczy flagowa audycja muzyczna Programu 3. W poniedziałek 24 kwietnia najdłużej istniejąca rodzima lista przebojów skończyła 35 lat. Z tej okazji przez cały dzień na antenie Trójki można było posłuchać piosenek z pierwszych miejsc zestawień, fragmentów archiwalnych notowań oraz najbardziej zabawnych momentów w historii "Listy".

Źródło: PolskieRadio.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl