PRAWO

 

Reklamy tylko dla dorosłych

Resort kultury zapowiada zmiany w prawie. Chce, by najmłodsi nie oglądali spotów i w nich nie występowali. Ministerstwo opowiada się bowiem za ograniczeniami w reklamach z udziałem dzieci i skierowanych do najmłodszych. Tak wynika z odpowiedzi na dezyderat, który do resortu wystosowała sejmowa Komisja ds. Petycji. Petycję w tej sprawie wcześniej pozytywnie zaopiniowała Komisja Kultury, a pismo ministerstwa może świadczyć o tym, że dojdzie do zmiany prawa.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

Bartłomiej Misiewicz sugeruje proces z "Faktem" i "Rzeczpospolitą", redakcje pewne swego

Bartłomiej Misiewicz zapowiedział publicznie, że rozważy kroki prawne przeciwko dziennikom "Fakt" i "Rzeczpospolita". Po tym, jak oba napisały, że Misiewicz miał zarabiać w Polskiej Grupie Zbrojeniowej 50 tys. zł miesięcznie, stracił on pracę w PGZ, a w czwartek opuścił szeregi PiS. - Prawdy będziemy bronić w sądzie " zapowiada w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odachowska z Grupy Onet-RAS Polska. Podobnie spokojnie czeka na ruch Misiewicza Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Rosja wykluczona z Eurowizji i bez praw do transmisji telewizyjnej z konkursu

Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła decyzję o wykluczeniu Rosji z udziału w tegorocznej edycji konkursu Eurowizji. Wcześniej Rosja odrzuciła propozycje rozwiązania kryzysu związanego z wjazdem na Ukrainę reprezentantki Rosji. Dodatkowo zapowiedziano, że państwowy telewizyjny Pierwyj Kanał nie nada transmisji z finału Eurowizji z Kijowa. Julia Samoiłowa dostała zakaz wjazdu na Ukrainę, gdyż wystąpiła na Krymie, po tym jak Rosja anektowała to terytorium. Wokalistka miała również umieszczać w mediach społecznościowych wpisy zachęcające Ukraińców do niepokojów społecznych.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Po publikacji wideo z morderstwem Facebook obiecuje zmiany

Facebook potrzebował ponad dwóch godzin na usunięcie filmu pokazującego zabójstwo. Opublikował go sprawca zbrodni Steve W. Stephens, krótko po jej dokonaniu. Zanim serwis społecznościowy usunął wideo ze swoich zasobów, film obejrzało 1,6 mln osób. Facebook tłumaczył, że zareagował po 23 minutach od otrzymania pierwszego zgłoszenia dotyczącego publikowania niedozwolonych treści - nastąpiło to po 1 godz. 45 min od udostępnienia filmu. Serwis przyznał, że musi poprawić narzędzia filtrujące i blokujące nieodpowiednie treści publikowane przez użytkowników.

Źródło: Press.pl

 

Była redaktor naczelna "Bloomberg Businessweek" szefową działu biznesowego "New York Times'a"

Ellen Pollock, dwukrotna współlaureatka Pulitzera i była redaktor naczelna magazynu "Bloomberg Businessweek" została szefem działu biznesowego "The York Times'a". Zastąpiła na tym stanowisku Deana Murphy’ego, który zajmował się nadzorowaniem treści biznesowych "NYT" przez ostatnie 4 lata. Murphy awansuje - został mianowany na jednego z zastępców redaktora naczelnego tytułu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Indyjski koncern planuje uruchomienie w Polsce kanału telewizyjnego

Indyjski koncern medialny Zee Entertainment Enterprises Limited chce uruchomić w Polsce kanał filmowo-rozrywkowy Zee One. Ma wystartować w br. i oferować kontent telewizyjny z Bollywood. Stanowisko country managera na Polskę objął już Paweł Kolasa, ostatnio szef dystrybucji w NBC Universal International Networks.

Źródło: Press.pl

 

Joanna Lichocka chce lustracji w mediach publicznych

Zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych, posłanka PiS Joanna Lichocka, zamierza zaproponować uchwałę RMN ws. rozważenia przez szefów mediów publicznych rozwiązania umów z osobami, co do których udokumentowane jest, że byli pracownikami bądź współpracownikami komunistycznych służb. Podkreśliła, że według niej "byli esbecy i ich współpracownicy nie powinni kształtować opinii publicznej w mediach narodowych, w mediach publicznych".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Jacek Łęski nowym gospodarzem "Biznes info", odszedł Piotr Chęciński

Do grona gospodarzy "Biznes info" w TVP Info z początkiem kwietnia dołączył Jacek Łęski. Ze stacją po 10 latach pracy rozstał się natomiast Piotr Chęciński, który ostatnio był jednym z prowadzących "Biznes info" i "Info wieczór". Jedynym gospodarzem "Info wieczoru" jest obecnie Rafał Stańczyk.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Trójka objęła patronatem radiowym Jarocin Festiwal

Program III Polskiego Radia został patronem medialnym tegorocznej edycji Jarocin Festiwal. Poinformowano o tym na profilu imprezy na Facebooku w czwartek 13 kwietnia br. W 2016 roku patronat nad Jarocin Festiwal miało należące do Eurozetu Antyradio. Tegoroczna edycja odbędzie się 14-16 lipca br.

Źródło: Press.pl

 

Telewizja Polska przeprasza prezesa Monolith Films za naruszenie dóbr osobistych

Telewizja Polska na swojej stronie internetowej przeprosiła Mariusza Łukomskiego, prezesa firmy Monolith Films, za naruszenie jego dóbr osobistych. W 2013 roku nadawca sugerował, że Łukomski w nieprawdziwy sposób przedstawia negocjacje warunków kontraktu obejmującego prawa do emisji filmu "Generał Nil". Mariusz Łukomski pozwał Telewizje Polską o ochronę dóbr osobistych i wygrał proces cywilny.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Pulitzer za "Panama Papers"

Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) zostało uhonorowane Nagrodą Pulitzera za śledztwo "Panama Papers". To śledztwo dziennikarzy "Suddeutsche Zeitung" oraz 108 innych redakcji (w tym "Gazety Wyborczej") z 76 krajów pod egidą ICIJ.Jego autorzy przebadali 11,5 mln dokumentów, które wyciekły z panamskiej kancelarii Mossack Fonseca. Dotyczyły ponad 210 tys. firm w 21 rajach podatkowych.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Oprac. Piotr Wolniewicz

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl