Spot "Gazety Polskiej" usunięty z warszawskich autobusów, bo cytat z Piłsudskiego "nawiązuje do nienawiści"

Miejska spółka zarządzająca warszawskimi autobusami zdecydowała się wstrzymać emisję w nich reklamy "Gazety Polskiej" (Niezależne Wydawnictwo Polskie). Powodem jest pojawiające się w spocie hasło "Bić k... i złodziei". Miejska spółka w piśmie do firmy marketingowej odpowiadającej w imieniu wydawcy „GP” za realizację kampanii wyjaśniła, że otrzymała informacje od pasażerów dotyczące tego hasła. Według firmy treści sporu „nawiązują do nienawiści, przemycają obraźliwe treści oraz naruszają przyjęte zasady współżycia społecznego”. Kierownictwo "GP" jest oburzone tą decyzją. Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP” zaznaczył, że skieruje tę sprawę do prokuratury, sądu i instytucji międzynarodowych. Reklama bez sloganu cały czas jest pokazywana w stołecznych tramwajach.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

W Meksyku zamordowano dziennikarza

Cecilio Pineda, dziennikarz regionalnej gazety "La Voz de la Tierra Caliente", ukazującej się w meksykańskim stanie Guerrero, został zamordowany przez nieznanych sprawców w swoim rodzinnym mieście Ciudad Altamirano. Zajmował się m.in. tematami kryminalnymi. Już w 2015 roku przeżył zamach na swoje życie.

Źródło: Press.pl

 

Paweł Blajer nie poprowadzi już "Biznesu dla ludzi" w TVN24 BiS

W poniedziałek 6 marca br. do prowadzącego magazyn "Biznes dla ludzi" Roberta Stanilewicza dołączy Agata Zamęcka. Zastąpi Pawła Blajera, który w ubiegłym tygodniu pożegnał się z widzami TVN24 BiS. "Szybko zobaczymy się w nowej roli. Mam nadzieję, że ciekawszej nie tylko dla mnie" - dodał we wpisie na Facebooku. Blajer jest związany z TVN od lipca 2007 roku jako wydawca i prowadzący. W latach 2002-2007 pracował w redakcji "Rzeczpospolitej", m.in. jako kierownik działu prawa i podatków.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Koniec "Chodzi o pieniądze", "5x5" nowym programem Jacka Łęskiego w TVP Info

W wiosennej ramówce TVP1 nie będzie emitowany program "Chodzi o pieniądze", za to w TVP1 będzie można oglądać nowy cykl Jacka Łęskiego o tematyce gospodarczej - "5x5". Program będzie pokazywany w TVP Info w poniedziałki o godz. 18:45. Odcinki będą trwały po dwadzieścia kilka minut, pierwszy zostanie wyemitowany 13 marca. Jacek Łęski od miesiąca jest w TVP Info współprowadzącym "Studio Polska", zastąpił w tej roli Macieja Pawlickiego.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Nowy program Hanny Rydlewskiej w Radiu Zet Chilli

Hanna Rydlewska od niedzieli będzie mieć nową audycję "Strefa osobista" w Radiu Zet Chilli. Mają to być rozmowy z gośćmi o miłości, przyjaźni i partnerstwie. Program nadawany będzie w niedziele między 10 a 11.

Źródło: Press.pl

 

Gremi Media szykuje się do sprzedaży nowych akcji na giełdzie NewConnect

Akcjonariusze firmy Gremi Media (jej właścicielem jest KCI) podjęli uchwałę o ubieganiu się o wprowadzenie jej nowych akcji do obrotu na rynku NewConnect. To kolejny etap przygotowań do debiutu giełdowego spółki. Jest on planowany na drugi kwartał br. Zgodnie z przepisami KCI będzie musiała sprzedać akcjonariuszom przynajmniej 15 proc. ze 100 proc. obecnie posiadanych udziałów firmy. Prezesem zarówno Gremi Media, jak i KCI jest Grzegorz Hajdarowicz.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Stanisławczyk: moja rezygnacja podyktowana obroną standardów i przejrzystych zasad

"Szum medialny i nagromadzenie fałszywych interpretacji mojej dymisji ze stanowiska Prezesa Zarządu PR zmuszają mnie do zabrania głosu" - napisała w oświadczeniu dr Barbara Stanisławczyk. Poinformowała, że jej "Decyzja o rezygnacji była przemyślana, racjonalna i nie miała nic wspólnego z pochopnym czy też emocjonalnym działaniem (...), była podyktowana obroną standardów i przejrzystych zasad, które winny obowiązywać w firmie, a zwłaszcza w tak wrażliwej, jaką jest Spółka Mediów Publicznych. Chodzi o to, by odpowiedzialność szła w parze z rzeczywistymi kompetencjami i realną możliwością podejmowania samodzielnych i skutecznych decyzji dla dobra Polskiego Radia i jego pracowników”.

Źródło: PolskieRadio.pl

 

Śledczy pomogą w procesach

Prokuratorzy będą wspierać w sądach osoby występujące przeciw określeniom "polskie obozy koncentracyjne". Prokuratura Krajowa zwróciła się do prokuratorów regionalnych w całym kraju o ustalenie, czy w sądach "toczą się postępowania dotyczące naruszenia dóbr osobistych określonych osób poprzez użycie sformułowania >>polski obóz koncentracyjny<<". "W przypadku ustalenia, że takie postępowanie toczy się przed sądem, prokuratorzy mają obowiązek zgłoszenia swojego udziału w nim" - informuje PK.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl