PRAWO

 

Policja powinna bez zwłoki usunąć dane z internetu

Komendant policji zapłaci 5 tys. zł zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych kobiety, bo spóźnił się z usunięciem jej danych z listy osób poszukiwanych. W pierwszym procesie lubelskie sądy oddaliły roszczenie kobiety. Sąd Najwyższy w wyniku kasacji RPO uchylił wyrok. W ponownym procesie Sąd Apelacyjny w Lublinie uznał, że KWP w Lublinie dopuścił się zaniedbania w wykonywaniu władzy publicznej. Usunięcie danych dopiero dzień po otrzymaniu telefonu odwołującego wszelkie czynności wobec Barbary S. nie było działaniem niezwłocznym.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Jerzy Sosnowski poprowadzi audycję w Radiu Tok FM

Jerzy Sosnowski, były dziennikarz radiowej Trójki, będzie miał autorską audycję w Radiu Tok FM (Agora, Polityka). "Nasłuchiwane" zadebiutuje na antenie w najbliższą niedzielę o godz. 22 i będzie nadawana co tydzień. Ma to być cykl rozmów. Nowe programy w stacji dostali też Patrycja Wanat, Dionis Sturis i Zuzanna Piechowicz.

Źródło: Press.pl

 

Miesięcznik "Logo" zmienił szatę graficzną. Nowy redaktor naczelny

Od marcowego numeru miesięcznik dla mężczyzn "Logo" (Agora) ma nową szatę graficzną i temat przewodni. To pierwsze wydanie przygotowane przez nowego redaktora naczelnego - Marcina Kasprzaka, który przeszedł do Agory z wydawnictwa Marquard Media Polska w styczniu. Pracował tam od 2012 roku - ostatnio był redaktorem magazynu "Esquire", a wcześniej miesięcznika "Playboy".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Gazeta Polska" z nowymi działami i autorami

1 marca tygodnik "Gazeta Polska" (Niezależne Wydawnictwo Polskie) ukazuje się w formie magazynowej. W piśmie są nowe działy i autorzy. Poza prof. Andrzejem Zybertowiczem są to: Dawid Wildstein, kierownik redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i Piotr "Matka Kurka" Wielgucki, prowadzący blog Kontrowersje.net. Relaunchowi pisma towarzyszy kampania promocyjna.

Źródło: Press.pl

 

Jarosław Kulczycki poprowadzi program „Super Temat” w Nowa TV

W środę, 8 marca br. w Nowa TV (Grupa ZPR Media) zadebiutuje interwencyjny program „Super temat”. Audycję poprowadzi Jarosław Kulczycki. „Super temat” współtworzony jest przez dziennikarzy „Super Expressu” oraz reporterów działu publicystyki i informacji Nowa TV. Magazyn emitowany będzie w każdą środę po serwisie „24 godziny”. Dodatkowo od 9 marca br. na łamach „Super Expressu” w każdy czwartek pojawiać się będzie materiał pod nazwą „Super temat”. Tekst będzie odnosił się do tematu zaprezentowanego dzień wcześniej na antenie Nowa TV.

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Jacek Gasiński szefem nowego projektu internetowego Radia Zet

 

Z początkiem marca do redakcji serwisu internetowego Radia ZET dołączą Jacek Gasiński, Marek Czunkiewicz i Wojciech Boratyński. Gasiński będzie szefem nowego projektu (który stanie się integralną częścią serwisu), a Czunkiewicz i Boratyński - redaktorami. Gasiński poprzednio był korespondentem Telewizji Polskiej w Moskwie, rozstał się z nadawcą w połowie ub.r. Wcześniej pracował jako reporter m.in. w „Faktach” TVN i TVN24, a także w Eska Nord, TV Gdynia i TVP 3.

 

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Czabański: 9 marca RMN będzie wybierała nowego prezesa Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych 9 marca będzie wybierać nowego prezesa Polskiego Radia. Członkowie Rady mają zgłosić swoich kandydatów na to stanowisko na co najmniej dwa dni przed posiedzeniem - poinformował PAP przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Na mocy decyzji RMN sprzed dwóch tygodni zarząd radia publicznego jest dwuosobowy - oprócz prezesa zasiada w nim Mariusz Staniszewski. Czabański poinformował, że mimo konieczności wyboru nowego prezesa PR Staniszewski pozostanie w zarządzie.

Źródło: Press.pl

 

Sławomir Jastrzębowski żegna się z Superstacją

Redaktor naczelny "Super Expressu" Sławomir Jastrzębowski zakończył współpracę z Superstacją, w której prowadził program publicystyczny "Więc jak?". Według ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl "Więc jak?" będzie teraz pokazywany w stacji Nowa TV (która tak jak "SE" należy do Grupy ZPR Media), gdzie Jastrzębowski obecnie jest gospodarzem programu "Ale o co chodzi?".

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Wąsik, Jankowska i Ordyński w prezydium Rady Programowej Polskiego Radia

Mirosław Wąsik został nowym przewodniczącym Rady Programowej Polskiego Radia. Jego zastępcami zostali Janina Jankowska i Jan Ordyński. Prezydium rady ukonstytuowało się podczas inauguracyjnego posiedzenia, które odbyło się w poniedziałek w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl