Jakub Wątły zawieszony, "Krzywe zwierciadło" i "Suma tygodnia" znikają z Superstacji

Zarząd Superstacji tymczasowo zawiesił Jakuba Wątłego, wskutek czego prowadzone przez dziennikarza programy "Krzywe zwierciadło" i "Suma tygodnia" zniknęły z anteny kanału. W piątek po południu zarząd Superstacji w oświadczeniu poinformował, że emisja "Krzywego zwierciadła" została wstrzymana do zakończenia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. Przeprosił też za słowa Jakuba Wątłego na temat dziennikarzy TVP z 14 lutego br.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

"Der Spiegel" ujawnia, że niemiecki wywiad podsłuchiwał zagranicznych korespondentów

Agenci Federalnej Służby Wywiadu (BND) od co najmniej 18 lat inwigilowali liczne grono zagranicznych dziennikarzy - podał tygodnik "Der Spiegel". Tygodnik powołuje się na dokumenty BND, z których wynika, że od 1999 roku niemiecki wywiad kontrolował telefony, faksy i skrzynki e-mailowe około 50 zagranicznych dziennikarzy. Wśród mediów znajdujących się na celowniku BND były m.in. BBC, Reuters i "The New York Times".

Źródło: Press.pl

 

Tomasz Bielecki współpracownikiem OKO.press i Deutsche Welle

Dziennikarz Tomasz Bielecki, który jako korespondent "Gazety Wyborczej" w Brukseli będzie pracował tylko do końca marca br., zaczął współpracę z serwisem OKO.press, a od kwietnia będzie współpracował też z Deutsche Welle. - Zostaję w Brukseli i w dziennikarstwie - zapowiada. Z "GW" Tomasz Bielecki jest związany od ponad 10 lat. Przed pracą w Brukseli był korespondentem dziennika m.in. na Ukrainie.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Magdalena Ogórek wynegocjowała zwrot dzieł sztuki skradzionych podczas wojny

Magdalena Ogórek wynegocjowała od potomka nazistowskiego działacza Ottona von Wächtera zwrot skradzionych przez jego rodzinę polskich dzieł sztuki - poinformował "The Guardian". Są to: obraz Julii Potockiej przedstawiający pałac Potockich, mapa XVIII-wiecznej Polski i ryt z renesansowym Krakowem. Ogórek obecnie pisze książkę o Ottonie von Wächterze. Artykuły na ten temat publikowała w 2015 roku w "Rzeczpospolitej". Współpracuje także z TVP Info.

Źródło: Press.pl

 

Będzie nowy abonament rtv: 6 zł miesięcznie na osobę, płatny z PIT lub KRUS

Najpóźniej w środę Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawi opinii publicznej projekt uszczelnienia abonamentu radiowo telewizyjnego - zapowiedział wiceminister kultury Paweł Lewandowski. Przedstawił też harmonogram wprowadzania ustaw abonamentowych: uszczelniającej i regulującej. Optujemy za tym, by składka abonamentowa była potrącana od podatku PIT i składki KRUS w wysokości około 6 zł na osobę - zdradził wiceminister.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Order dla Andrzeja Horubały          

Prezydent Andrzej Duda w ubiegłym tygodniu odznaczył działaczy pierwszego niezależnego Zrzeszenia Studentów (założonego jesienią 1980 r.). Uroczystość związana była z 36. Rocznicą rejestracji NZS. Wśród uhonorowanych „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce” znalazł się Andrzej Horubała, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy”, który odznaczony został Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: „Do Rzeczy” 

 

Justyna Sobolewska z „Polityki” po ponad 10 latach rozstała się z TVP Kultura

Dziennikarka literacka „Polityki” Justyna Sobolewska nie będzie już współpracowała ze stacją TVP Kultura, w której ostatnio była stałym gościem w „Tygodniku Kulturalnym”. - W związku z tym, co obecnie dzieje się w TVP Kultura, nie widzę tam dla siebie miejsca – uzasadnia. W „Tygodniku Kulturalnym” Justyna Sobolewska gościła na przemian z innymi publicystami zajmującymi się literaturą: Elizą Kącka i Piotrem Kieżunem. Ostatni odcinek z jej udziałem został pokazany 20 stycznia.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Bankietu nie będzie

Prezydent USA Donald Trump nie weźmie udziału w dorocznym przyjęciu dla dziennikarzy akredytowanych przy Białym Domu zaplanowanym na 29 kwietnia. Poza głową państwa uczestnicy w nim wielu innych polityków oraz znanych ludzi mediów. Organizatorami wydarzenia są: agencja Bloomberg i redakcja magazynu "New Yorker". Nieobecność Trumpa na przyjęciu to element wojny nowej administracji z najbardziej liberalnymi mediami, która zaczęła się jeszcze w czasie kampanii wyborczej.

Źródło: „Nasz Dziennik”

 

KRRiT o programie "Superstacji": To była próba poniżenia i napiętnowania dziennikarzy TVP

Wypowiedzi Jakuba Wątłego w rozmowie z Tomaszem Jastrunem w programie "Krzywe zwierciadło", wyemitowanym 14 lutego przez "Superstację", były próbą poniżenia i napiętnowania w oczach opinii publicznej dziennikarzy TVP - oceniła w piątkowym oświadczeniu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Według KRRiT styl krytyki Wątłego wykroczył poza wszelkie "przyjęte powszechnie standardy życia publicznego". Rada poinformowała również, że po otrzymaniu stanowiska "Superstacji", podda odrębnej analizie kwestie dotyczące naruszenia przez stację norm ustawowych.

Źródło: wPolityce.pl

 

"Dziennik Gazeta Prawna" od marca bez "Kultury"

W piątek 24 lutego br. wraz z "Dziennikiem Gazeta Prawna" (Infor Biznes) po raz ostatni ukazuje się wychodzący od 2006 roku dodatek "Kultura". Nieoficjalnie wiadomo, że powodem likwidacji dodatku są oszczędności. Czytelnicy w piątki będą otrzymywali więcej niż dotychczas stron "Tygodnika Gazety Prawnej".

Źródło: Press.pl

 

Oprac. Piotr Wolniewicz

 

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Jest to archiwalna wersja portalu. Nowa wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: https://sdp.pl